Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

WHO: 56 milionów aborcji rocznie!

W latach 2010 – 2014 na całym świecie rejestrowano prawie 56 milionów aborcji rocznie. Światowa średnia wynosi 35 aborcji na każde 1000 kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Metodą aborcji chirurgicznej lub farmakologicznej uśmiercono 25 proc. wszystkich poczętych dzieci.
 
Smutne statystyki zostały opublikowane w raporcie przygotowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Instytut Guttmachera, ściśle współpracujący z niesławnym Planned Parenthood.
 
Raport został wydany z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznej Aborcji. To dziwaczne święto wymyśliła przed kilkoma laty proaborcyjna organizacja o nazwie Globalna Sieć Kobiet na rzecz Praw Reprodukcyjnych (Women's Global Network for Reproductive Rights - WGNRR).
 
W tragicznej liczbie 56 mln aborcji za „bezpieczne” uznano 31 mln, 17 mln określono jako "mniej bezpieczne", a kolejne 8 mln to aborcje "najmniej bezpieczne”.
 
Autorzy raportu stwierdzili, że większość „niebezpiecznych” aborcji (97 proc.) przeprowadzono w krajach rozwijających się Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Najwyższe ryzyko zgonu kobiety z powodu powikłań po „niebezpiecznej” aborcji odnotowano w Afryce.
 
Autorzy odnieśli się także do państw, w których obowiązuje prawo chroniące życia: „W krajach, w których aborcja jest całkowicie zabroniona lub dozwolona jedynie w celu ratowania życia lub zdrowia fizycznego kobiety, tylko 1 na 4 aborcje jest bezpieczne". Państw pro-life nie wymieniono z nazwy, aby nikt nie podważył demagogicznych stwierdzeń.
 
W raporcie nie podano aktualnych liczb dotyczących zgonów kobiet spowodowanych aborcją. Po pierwsze, zwolennicy przerywania ciąży nie uznają faktu, że nie ma czegoś takiego jak „bezpieczna aborcja”. Kobiety umierają z powodu komplikacji po aborcji - zarówno legalnej, jak i nielegalnej, „bezpiecznej” czy „niebezpiecznej”. Po drugie, w sytuacji tzw. poronienia w toku albo komplikacji po poronieniu, lekarz nie zawsze może rozróżnić poronienie samoistne od poronienia wywołanego w celu przerwania ciąży. Po trzecie, w niektórych krajach statystyka medyczna nie uwzględnia przyczyn zgonów położniczych.
 
Zamiast konkretnych liczb podano prawdopodobieństwo zgonu dla każdej z trzech „kategorii bezpieczeństwa” aborcji. Obliczono je w oparciu o tzw. hierarchiczny model Bayesa, który w statystyce umożliwia prognozowanie/ przewidywanie w przypadku braku pełnej informacji. Z przeprowadzonych wyliczeń wynika, że każdego roku od 4,7 proc. do 13, 2 proc. zgonów położniczych może mieć za przyczynę "niebezpieczną" aborcję.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego SPUC - 28.09.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Thorkild Tylleskar – praca własna) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30024582

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag