Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Różaniec do granic”. Módlmy się wszyscy!

Środowisko obrońców życia włącza się w wydarzenie "Różaniec do granic” - modlitwę różańcową odmawianą wzdłuż granic Polski. Żyjemy w trudnych czasach, gdy atak cywilizacji śmierci wciąż narasta. Już przed laty HLI Polska powierzyło Matce Bożej wszystkie swoje działania na rzecz obrony życia, małżeństwa i rodziny. Od 2012 r. wędruje przez świat - „Od Oceanu do Oceanu” - kopia Ikony Częstochowskiej. Prowadzimy Matkę Bożą w Jej Jasnogórskim Wizerunku frontową linią batalii o życie przez wszystkie kontynenty. Jesteśmy świadkami, że na całym świecie różaniec jest ulubioną modlitwą obrońców życia.
 
Z różańcem w ręku, tą potężną bronią w walce ze złem, ludzie nie jeden raz potrafili zmienić bieg historii. Tysiące świadectw przez wieki dowodzi niezwykłej skuteczności modlitwy różańcowej. Matka Boża wskazuje ją jako ratunek dla świata.

Maryja jest Królową Polski i naszą Matką – w trudnych momentach historii zawsze byliśmy razem: Ona i my z różańcem w ręku. Dlatego wierzymy, że różaniec odmówiony na granicach Polski może nie tylko zmienić bieg wydarzeń, ale przede wszystkim otworzyć serca wielu naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet całego świata. Najważniejsze jednak, żeby przemieniła serce każdego z nas.

Jako HLI Polska oraz Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia dołączamy się do głosu Organizatorów i serdecznie zapraszamy na wielką modlitwę „Do Granic” Polski! Modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków i obaw, naszych pragnienień. Poza granice komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
 
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 7 października 2017 r. (sobota) -
 
- w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (ustanowione przez św. Piusa V dla upamiętnienia - wyproszonego modlitwą różańcową - zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad znacznie większą flotą Imperium Osmańskiego pod Lepanto w 1571 r.; zwycięstwo sił chrześcijańskich podniosło morale w Europie);

- w I sobotę miesiąca (gdy odprawiane jest nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o które Matka Boża prosiła w Fatimie);

- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane przez Kościół objawienie w Polsce, Matka Boża prosiła tam o codzienny różaniec);

- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (ciągle aktualne przesłanie, w którym Matka Boża zachęca do pokuty za dusze w czyśćcu cierpiące, do odmawiania codziennie różańca w intencji nawrócenia grzeszników oraz do modlitwy za pokój);

- w przededniu 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości.

Zbieramy się w wyznaczonych kościołach stacyjnych. Po Mszy Świętej wyruszamy na granicę, aby modlić się na różańcu i wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny we wszystkich intencjach świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.
 
Do zobaczenia na granicy!
 
PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”
 
W kościołach stacyjnych (wyznaczonych przez diecezje):
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
 
Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
 
Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski:
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie
 

/Wykorzystano materiały informacyjne Organizatora wydarzenia/

Zdjęcie: Wikipedia/ PD/ - CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=550384

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag