Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Małżeństwo to tylko indywidualna opcja?

„Dziś wspieramy jednostki. Małżeństwo to twoja indywidualna opcja… Jest to poważny błąd, który wszyscy popełniliśmy" - powiedział Radiu Watykańskiemu szef Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.
 
Przed rokiem utworzona została w Watykanie nowa Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Nowatorskim pomysłem Papieża Franciszka było włączenie do tej dykasterii problematyki obrony życia. W Watykanie istnieje już Papieska Akademia "Pro Vita", jednak zajmuje się ona tym zagadnieniem od strony naukowej. Ojciec Święty chciał natomiast także podejścia duszpasterskiego.
 
Szef dykasterii, kardynał Kevin Farrell, przyznał, że wciąż nie udało się znaleźć kompetentnych kandydatów na stanowiska podsekretarzy, którzy będą się zajmować każdą z sekcji nowego urzędu. Mają to być ludzie świeccy. Kard. Farrellowi bardzo zależy na międzynarodowym charakterze tego urzędu i kandydatów poszukuje poza środowiskiem włoskim.
 
Zadania, które Ojciec Święty postawił przed dykasterią, są bardzo odpowiedzialne. Musi się też zmienić podejście świata i Kościoła do rodziny.
 
"Trzeba przyznać, że we współczesnym społeczeństwie istnieją pod tym względem poważne problemy” – powiedział kard. Kevin Farrell. „Począwszy od nieposkromionego indywidualizmu, który uniemożliwia komunikację między dwojgiem ludźmi, bo każdy żyje tylko dla siebie, a skończywszy na presjach, jakie wywiera się dziś na rodzinę. Choćby presja ekonomiczna. Ogólnie rzecz biorąc, nasze społeczeństwa nie wspierają już życia rodzinnego. Nasza gospodarka nie wspiera rodziny. Rodzina jest pozostawiona sama sobie. Były czasy, kiedy dla rządów była to sprawa numer jeden: wspieranie życia rodzinnego. Dzisiaj już tak nie jest. Dziś wspieramy jednostki. Małżeństwo to twoja indywidualna opcja. Jest to poważny błąd, który wszyscy popełniliśmy" - powiedział Radiu Watykańskiemu szef Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie - 17.09.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile – FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag