Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Holandia: Eutanazja przyczyną zgonu coraz częściej

Przed 15 laty Holandia zalegalizowała eutanazję i wspomagane samobójstwa. Według danych z raportu komisji ds. eutanazji od czasu legalizacji stale rośnie liczba „zainteresowanych śmiercią na życzenie”. Codziennie procedurze odebrania życia w asyście lekarza poddaje się ok. 20 osób.
 
Dane przedstawione przez portal Crux mówią, że prawie 5 proc. przypadków zgonów to śmierć wskutek eutanazji. Nowelizacja, która weszła w życie w 2016 r. poszerzyła grono osób, które mogą skorzystać z „prawa do godnej śmierci”. Dostęp do eutanazji mają już ludzie cierpiący z powodu samotności lub bolesnej straty, ograniczonej zdolności do poruszania, a nawet niedołężności związanej z podeszłym wiekiem.
 
Przewodniczący holenderskiej Komisji ds. etyki medycznej, kardynał Willem Eijk stwierdził, że "wzrastająca liczba psychicznie chorych lub cierpiących na demencję pacjentów poddających się eutanazji odzwierciedla wcześniejsze obawy Kościoła".
 
W jednym z artykułów kardynał Eijk oskarżył Komisję ds. eutanazji o potajemne uśmiercanie osób ubezwłasnowolnionych. W swoim oświadczeniu stwierdził, że "odbieranie życia bez zgody pacjenta" rozpoczęło się wtedy, kiedy zalegalizowano eutanazję upośledzonych noworodków (m. in. z rozszczepem kręgosłupa).
 
W podobnym tonie wypowiedział się psychiatra Boudewijn Chabot, który stworzył podstawy prawne dla legalizacji eutanazji w Holandii. Teraz z rozżaleniem mówi: "Lekarze ignorują prawo, ponieważ nie stosują eutanazji tylko wtedy, kiedy chory niewyobrażalnie cierpi i gdy nie ma szans na poprawę jego stanu zdrowia". Według Chabot’a, szczególnie niepokojąca jest liczba osób psychicznie chorych i zaburzonych, które decydują się na eutanazję.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: cruxnow.com - 04.08.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (DodgertonSkillhause) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag