Indie: 10-letnia ofiara gwałtu urodziła córeczkę

Małoletnia ofiara gwałtu, 10-letnia dziewczynka, dla której jeszcze w ubiegłym miesiącu – przed Sądem Najwyższym Indii - domagano się zgody na aborcję, urodziła córeczkę.
 
Poród miał miejsce dzisiaj rano, w szpitalu rządowym w mieście Chandigarh. Noworodek waży 2,5 kg. Jak podał serwis informacyjny BBC, dziewczynce do końca nie powiedziano, że jest w ciąży. Przed porodem małoletnia matka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej – nie wie, że rodziła. Do publicznej wiadomości nie podano, w jaki sposób urodziła dziecko.
 
Matka i jej córeczka czują się dobrze, a rokowania dla obu pacjentek są pomyślne – poinformował rzecznik szpitala w oświadczeniu przesłanym BBC.
 
Dziecięca ciąża została odkryta w połowie lipca. Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z własnego stanu. Skarżyła się na bóle brzucha i wtedy rodzice zabrali ją do szpitala. Lekarze stwierdzili zaawansowaną ciążę. Z rozmów z małoletnią wynikało, że została ona zgwałcona przez wuja. Mężczyzna trafił do aresztu.
 
Sąd Najwyższy Indii nie zezwolił na aborcję. Konsylium lekarskie orzekło, że przerwanie 32-tygodniowej ciąży u tak młodej matki jest dla niej zbyt ryzykowne ze względów medycznych. Sąd przychylił się do opinii lekarzy i nie wydał zgody na aborcję. Zwrócił się natomiast do rządowego Instytutu Kształcenia Podyplomowego w Zakresie Medycyny i Badań Klinicznych w Chandigarh z prośbą o zapewnienie dziewczynce odpowiedniej opieki medycznej na czas ciąży, porodu i połogu.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health – 17.08.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Ravjot Singh Uploaded to wiki by user:nikkul - http://flickr.com/photos/ravjotsingh/2109080558/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3524913

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.