Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Australia: Protest przeciw eutanazji

Przywódcy kościołów Australii podpisali wspólny list przeciwko rządowym planom wprowadzenia ustawy legalizującej eutanazję w tym kraju.
 
Do grupy sygnatariuszy listu otwartego należą m.in. katolicki arcybiskup Denis Hart i arcybiskup anglikański Philip Frezer. Ekumeniczny protest podpisali także przedstawiciele Kościołów: luterańskiego, grecko-prawosławnego, grekokatolickiego, koptyjskiego i syro-malabarskiego.
 
Hierarchowie z jednej strony wykazali wady, które niesie ze sobą forsowany projekt, a z drugiej - przypomnieli rozwiązania, które są lepsze niż możliwość zadania śmierci.
 
Pierwszą rzeczą, o której wspominają, to zapewnienie chorym lepszej opieki. Według nich należy dążyć do wyeliminowania bólu, a nie człowieka.
 
Kolejna sprawa to wysokie ryzyko błędu i nadużyć w razie zastosowania procedury eutanazji. „Australia zniosła karę śmierci, ponieważ uznaliśmy, że pomimo naszych najlepszych wysiłków, nasz system wymiaru sprawiedliwości nigdy nie gwarantuje, że niewinna osoba nie zostanie zabita przez pomyłkę lub przez fałszywe dowody” - czytamy w liście. Taka sama sytuacja może zaistnieć w przypadku eutanazji. Ofiarami mogą paść osoby zastraszone, niepełnosprawne czy niedołężne, które z różnych powodów nie będą w stanie wyrazić własnej opinii.
 
Kwestia samobójstwa jest kolejną sprawa, którą poruszono w liście. „Samobójstwo to tragedia, która wpływa nie tylko na osobę, która straciła życie, ale również na całą rodzinę i społeczność” – czytamy.
 
Ostatnim punktem jest kwestia zaufania. Zdaniem sygnatariuszy, podstawowa zasada lekarska - nie szkodzić i nie zabijać - zostanie naruszona, jeśli dojdzie do legalizacji eutanazji. Jeśli nawet eutanazja czy wspomaganie samobójstwa będzie tylko opcją, to w końcu i tak dojdzie do momentu, w którym wybór śmierci będzie czymś oczekiwanym przez otoczenie chorego.
 
Rząd planuje przedstawić w parlamencie projekt ustawy eutanazyjnej najpóźniej przed końcem bieżącego roku.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: skynews.com.au via Deon - 31.07.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (xenia) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag