Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Charlie Gard zostanie przewieziony do hospicjum

Brytyjski sąd zatwierdził w czwartek wieczorem przedstawiony przez szpital plan przetransportowania rocznego Charliego Garda do hospicjum, w którym odłączona zostanie aparatura podtrzymująca jego życie.
 
Decyzja sędziego kończy wielomiesięczny spór sądowy między rodzicami dziecka a szpitalem pediatrycznym Great Ormond Street Hospital (GOSH). Strony nie były w stanie dojść do porozumienia co do tego gdzie i w jaki sposób należy opiekować się cierpiącym na nieuleczalną chorobę dzieckiem.
 
Przed kilkoma miesiącami u chłopca rozpoznano niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne, które nieodwracalnie prowadzi do zniszczenia mózgu i mięśni. Dziecko wymaga coraz bardziej specjalistycznej opieki medycznej. W tej chwili nie może poruszać rękoma ani nogami, nie widzi, nie słyszy i nie oddycha samodzielnie. Lekarze nie mają pewności, czy odczuwa ból.
 
W ostatnich tygodniach rodzice walczyli o prawo przewiezienia Charliego do USA i poddania go terapii eksperymentalnej. Jednak amerykański ośrodek wycofał się z oferty leczniczej po tym, jak przedstawione zostały wyniki najnowszych badań dziecka. Wtedy rodzice domagali się przewiezienia synka do domu, by się tam z nim pożegnać. Po odpowiedzi szpitala, że jest to niemożliwe, rodzice prosili o kilka dni na pożegnanie się z dzieckiem, gdy zostanie przewiezione do hospicjum.
 
W czasie rozpraw ustanowiony prawnie przedstawiciel Charliego, który miał bezwzględny obowiązek kierowania się najwyższym dobrem dziecka, a także prawnicy szpitala przekonywali, że dalsze podtrzymywanie chłopca przy życiu wyczerpuje znamiona uporczywej terapii i powinno zostać przerwane, a szpital ze względów technicznych nie jest w stanie zapewnić dziecku długoterminowej opieki hospicyjnej.
 
Sąd postanowił, że rodzice i szpital mają czas do południa w czwartek na wspólne ustalenie szczegółów opieki paliatywnej przed śmiercią dziecka. Równocześnie zdecydował, że w przypadku braku zgody między stronami Charlie trafi do hospicjum. Tam w krótkim czasie odłączona zostanie aparatura podtrzymująca życie, co doprowadzi do nieuchronnej śmierci dziecka.
 
W czwartek wieczorem sąd poinformował o podjęciu decyzji. Zgodnie z wyrokiem 11-miesięczny Charlie "przez pewien czas" pozostanie w szpitalu, a następnie zostanie przewieziony do hospicjum. Nazwa hospicjum, a także czas przetransportowania dziecka nie mogą zostać podane do wiadomości publicznej do czasu śmierci chłopca ze względu na ochronę prawa rodziny do prywatności.
 
Pamiętajmy o modlitwie za Charliego, jego rodziców i wszystkich, którzy służą pomocą dziecku i jego rodzinie.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health; także: PAP via Deon  – 27.07.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (agathabrown) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag