Zdecydowane „NIE” dla programów proaborcyjnych i mylenia pojęć

„Dostępność aborcji lub środków poronnych” absolutnie nie jest miarą „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Takie jest zdecydowane stanowisko Stolicy Apostolskiej. Przypomniał o tym abp Ivan Jurkovič w Genewie, podczas spotkania Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ.
 
Watykański obserwator przy Organizacji Narodów Zjednoczonych z uznaniem odniósł się do postępów w walce z głodem czy zapewnieniem „bezpieczeństwa żywieniowego” ludziom na całym świecie. Zaznaczył jednak, że nie sposób zaaprobować decyzji o wprowadzeniu kontrowersyjnego pakietu MISP.
 
Pakiet MISP (Minimum Initial Service Package) to pakiet usług i świadczeń niezbędnych do zaspokojenia potrzeb zdrowotnych ludności w warunkach kryzysu humanitarnego. Do tego zestawu działacze specjalistycznych agend ONZ włączyli aborcję i środki poronne jako „propozycje pomocy w kwestiach zdrowia reprodukcyjnego kobiet i dziewcząt”.
 
Abp Jurkovič podkreślił, iż każdemu człowiekowi, niezależnie od etapu rozwoju, na jakim się znajduje, przysługuje nienaruszalne prawo do życia. O ile Watykan rozpoznaje rzeczywiste problemy i zagrożenia, przed jakimi stoi wiele kobiet i dzieci, nie może zaakceptować upowszechniania aborcji.
 
Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przypomniał również, że słowo „gender” odnosi się wyłącznie do tożsamości oraz różnic biologicznych pomiędzy płciami. Nie należy więc mylić pojęć.
 
Na koniec hierarcha poprosił, aby całość jego wystąpienia umieścić w oficjalnych sprawozdaniach ze spotkania.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie – 28.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (kconnors) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.