Rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji"

Ogólnopolskie rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji" odbędą się na początku sierpnia na terenie diecezji tarnowskiej. To propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy w jakikolwiek sposób - bezpośrednio lub pośrednio – przyczynili się do aborcji i odczuwają jej konsekwencje emocjonalne oraz duchowe.
 
Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewniają pełną dyskrecję. Do publicznej wiadomości będzie podane nawet miejsca tych rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.
 
Jedną z prowadzących rekolekcje będzie psycholog s. Maksymiliana Kamińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która w Stanach Zjednoczonych prowadzi poradnię specjalizującą się w terapii syndromu proaborcyjnego. Poradnia działa w ramach „Programu Rachela". To program terapeutyczny dla osób, które dokonały przerwania ciąży. Pomaga uporać się z winą, żalem i innymi trudnymi przeżyciami po stracie dziecka, do której ludzie osobiście się przyczynili.
 
”Do poradni przychodzą najczęściej osoby, u których ‘pęka’ to napięcie po latach, kiedy cierpienie jest nie do zniesienia. Czasami nawet po 30, 40 latach. Najstarszą pacjentkę miałam w wieku 83 lat, dokonała ona pięciu aborcji. Dla niej największym cierpieniem była niepewność co do tego, co się dzieje z tymi dziećmi” - opowiada siostra-psycholog.
 
Po pomoc zgłaszają się także mężczyźni. Za każdą aborcją stoi jakiś mężczyzna. Doradził, zażądał, dał pieniądze, albo jako lekarz przerywał ciąże swoich pacjentek.
 
Rekolekcje "Uzdrowienie po aborcji" odbędą się od 4 do 6 sierpnia. Są organizowane pod patronatem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Poprowadzą je: s. Maksymiliana Kamieńska MChR, s. Małgorzata Słomka MChR i ks. Artur Ważny. Zapisy przyjmuje s.Małgorzata, tel. 730 278 555.
 
Ponadto od 11 do 13 sierpnia zostają zorganizowane rekolekcje „Uzdrowienie po poronieniu” - dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko wskutek poronienia naturalnego.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego http://www.aborcjabolterapia.com; także: eKAI via Deon - 17.07.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (jdurham) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.