Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ofiary eutanazji w Kalifornii

Urzędnicy resortu zdrowia stanu Kalifornia (USA) poinformowali, że 111 osób terminalnie chorych „przyjęło leki, które zakończyły ich życie”. Tyle ofiar eutanazji zarejestrowano w pierwszym półroczu funkcjonowania ustawy o medycznie wspomaganym samobójstwie.
Ujawnione liczby pochodzą ze sprawozdania przygotowanego przez stanowy Departament Zdrowia Publicznego. Prawo zezwalające na pomoc lekarza w samobójstwie obowiązuje w Kalifornii od 9 czerwca 2016 r.

Według danych uzyskanych z formularzy, które obowiązkowo muszą wypełniać lekarze przepisujący śmiercionośne farmaceutyki, między 9 czerwca a 31 grudnia 2016 r. wypisano 191 eutanazyjnych recept. Pacjenci znajdowali się w stanie terminalnym, a przewidywana długość życia dla każdej z osób nie przekraczała 6 miesięcy.

Z grupy pacjentów, którzy otrzymali recepty, 111 osób przyjęło leki i zmarło. Kolejnych 21 osób zmarło śmiercią naturalną, zanim przyjęło leki. Pozostałe 59 osób żyje.

Wśród zmarłych, 87 proc. miało 60 lat lub więcej. Większość z nich to biali z wyższym wykształceniem, korzystający z leczenia paliatywnego lub opieki hospicyjnej świadczonej przez ubezpieczyciela albo instytucje prywatne. Średni wiek ofiary eutanazji wynosił 73 lata, większość (a więc nie wszyscy!) chorowała onkologicznie. W samobójstwie wspomaganym swoich pacjentów łącznie uczestniczyło 173 lekarzy.

Kalifornia jest kolejnym eutanazyjnym poligonem, na którym testuje się działanie „prawa do śmierci z wyboru”. Samobójstwo wspomagane medycznie już wcześniej zalegalizowało kilka innych stanach: Kolorado, Montana, Vermont, Waszyngton, a także stolica Stanów Zjednoczonych - Waszyngton DC.

Kalifornijska ustawa została przyjęta po tragicznej śmierci Brittany Maynard (2014 r.). Chorująca na raka mózgu 29-letnia kobieta „musiała” przenieść się do Oregonu, gdzie mogła legalnie dokonać na sobie eutanazji.
 
Zwolennicy eutanazji uważają, że zapewnienie „prawa do godnej śmierci” jest logiczną konsekwencją rozwoju systemu opieki medycznej. W sytuacji, gdy oferujemy ludziom dłuższe życie, „powinniśmy chronić ich przez powolnym i bolesnym umieraniem”.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego Fox News/ Health – 28.06.2017 r.]

Zdjęcie: MorguFile (Ladyheart) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag