Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Szczęśliwie rozdzielono dzieci zrośnięte główkami

W ubiegłym tygodniu wielospecjalistyczny zespół chirurgów ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii, z powodzeniem rozdzielił 10-miesięczne siostry syjamskie. Dziewczynki były zrośnięte czaszkami od strony sklepienia. Operacja trwała 11 godzin. Erin i Abby odzyskują siły na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rokowania lekarzy są dla obu dziewczynek bardzo pomyślne.
 
Jak powiedział dr Jesse A. Taylor, chirurg rekonstrukcyjny, rozdzielenie każdej pary zrośniętych bliźniąt jest bardzo skomplikowaną procedurą. Ten przypadek był szczególnie trudny – dla chirurgów prawdziwe „mistrzostwo świata”. Wszystko musiało być starannie zaplanowane i przygotowane, aż po oznakowanie monitorów i wszelkiego sprzętu zieloną lub czerwoną taśmą, kolorami przypisany każdej z dziewczynek. Na sali operacyjnej przebywało 30 lekarzy i pielęgniarek. Jak na szpitalne zwyczaje, to prawdziwy tłum ludzi.
 
Lekarze z Filadelfii po raz pierwszy rozdzielali dzieci zrośnięte od strony sklepienia czaszki. To bardzo rzadki stan, 4-6 przypadków na 10 tys. urodzeń. Bliźnięta zrośnięte w ten sposób stanowią ok. 2 proc. wszystkich zroślaków. Największym problemem medycznym jest to, że dzieci są połączone układem nerwowym. Ponadto występuje znaczne splątanie tętniczych naczyń krwionośnych zaopatrujących głowę, co przekłada się na trudności w kontrolowaniu krwawień.. Erin i Abby miały wspólne opony mózgowe oraz wiele wspólnych naczyń krwionośnych.
 
Dziewczynki urodziły się pod koniec lipca ubiegłego roku, 10 tygodni przedwcześnie. Ciążę rozwiązano przez cesarskie cięcie. Siostry musiały podrosnąć i wzmocnić się przed skomplikowaną procedurą. Czeka je jeszcze jedna, rekonstrukcyjna operacja i powrót do pełni zdrowia. Ze szpitala zostaną wypisane najwcześniej w lipcu.
 
"Gdy wrócimy z dziewczynkami do domu, będzie naprawdę wielka impreza: powitanie, bociankowe (baby shower) i pierwsze urodziny" - powiedziała ich mama.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego Associated Press via Fox News/ Health – 14.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (bluecot) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag