Papieski apel o obronę życia w Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy obchodzą Dzień Ochrony Życia. Z tej okazji Ojciec Święty skierował do mieszkańców Wysp specjalne przesłanie. Informując o papieskim słowie, brytyjscy biskupi przypomnieli, że tegoroczny Dzień Życia jest ważną okazją do okazania modlitewnej pamięci wszystkim ofiarom aborcji.
 
W tym roku mija bowiem 50 lat od legalizacji aborcji w Wielkiej Brytanii. Statystyki medyczne ujawniają, że w Anglii, Szkocji i Walii co roku rejestruje się około 200 tys. przypadków uśmiercenia poczętych dzieci.
 
Zwracając się do Brytyjczyków, papież Franciszek obronę życia w ich kraju zawierzył wstawiennictwu Matki Bożej. Prosił, by wszyscy, którzy wierzą w Syna Maryi, dawali świadectwo życiu i wspólnie z wszystkimi ludźmi dobrej woli budowali cywilizację prawdy i miłości.
 
Biskupi wraz z Ojcem Świętym gorąco zachęcają do modlitwy i wsparcia dla matek i ojców, którzy niepokoją się z powodu nieplanowanej lub kryzysowej ciąży.
 
Natomiast osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się lub dopuściły aborcji biskupi przypomnieli zapewnienie papieża Franciszka, że „nie ma takiego grzechu, którego Boże miłosierdzie nie mogłoby dosięgnąć i wymazać, jeśli napotyka serce skruszone i pragnące pojednać się z Ojcem”.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie – 13.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (anitapeppers) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.