Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci

Według Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) na świecie ok. 168 milionów dzieci w wieku od 5 do 17 lat pracuje wiele godzin dziennie, aby utrzymać siebie lub rodziny, z których pochodzą. Dziecięcy pracownicy to prawie 11 proc. wszystkich małoletnich. 85 mln. dzieci pracuje w szarej strefie, w nieludzkich warunkach i za głodowe stawki. W poniedziałek, 12 czerwca, obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci.
 
Statystyki są alarmujące, a raporty sytuacyjune porażają. Dlatego wiele europejskich organizacji zamierza podjąć inicjatywy ochraniające dzieci zmuszane do pracy zarobkowej. Jednoznaczne deklaracje złożyła już akcja Kolędników Misyjnych oraz Związek Niemieckiej Młodzieży Katolickiej (BDKJ).
 
Szef niemieckich Kolędników Misyjnych, Klaus Krämer, powiedział: “Aby uwolnić dziewczęta i chłopców od pracy zarobkowej potrzebna jest alternatywa w postaci dania im możliwości nauki". Taką możliwość Kolędnicy chcą dać dzieciom w Indiach, kraju, w którym najwięcej na świecie dzieci jest wykorzystywanych – i to naprawdę drastycznie - do pracy.
 
Z kolei Kolędnicy Misyjni z Austrii zaapelowali, aby koncerny przemysłowe oraz politycy bardziej zaangażowali się w walkę z pracą dzieci i warunkami w jakich ją wykonują. "Praca dzieci jest wykorzystywania w różnych branżach: w kopalniach kobaltu używanego do produkcji smartfonów. Dzieci szyją odzież, tkają dywany. Te wszystkie produkty lądują później na półkach sklepów europejskich" - napisali.
 
Niech nas poruszy sumienie...
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 12.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (rghitulescu) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag