Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Reforma medyczna musi szanować życie

Biskupi Stanów Zjednoczonych wezwali senatorów, aby przyjęli taką ustawę o opiece medycznej, która szanuje życie, wolność religijną i jest przystępna finansowo nawet dla osób ubogich.
 
Administracja prezydenta Donalada Tumpa zaproponowała nowe rozwiązania prawne w kwestii ochrony zdrowia i opieki medycznej. Ustawa została przyjęta w maju br. przez Izbę Reprezentantów. Jej ostateczne losy zależą od wyników głosowania w Senacie.
 
Ustawa ma zastąpić obowiązujący aktualnie kontrowersyjny system opieki zdrowotnej Affordable Care Act (ACA), powszechnie nazywany Obamacare, od głównego inicjatora ustawy, prezydenta Baracka Obamy.
 
Obecnie wszyscy pracodawcy, w tym również kościoły i związki wyznaniowe, mają obowiązek wykupienia pakietu ubezpieczeń zdrowotnych, który pokrywa koszty zakupu wszelkich środków medycznych i produktów farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), w tym także środków antykoncepcyjnych oraz środków antynidacyjnych i poronnych.
 
Amerykańscy biskupi apelują, aby debata nad opieką medyczną nie miała charakteru politycznego. Negatywnie oceniają zamiar ograniczenia środków finansujących system ubezpieczeń medycznych Medicaid, z którego korzystają osoby o najniższych dochodach.
 
Biskupi zadeklarowali gotowość współpracy z kongresmenami. Pragną reprezentować najsłabszych i najuboższych oraz wskazać na najbardziej problematyczne kwestie w projekcie ustawy.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 13.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (DodgertonSkillhause) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag