Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Jesteśmy odpowiedzialni za każde ludzkie życie

„Czujemy się odpowiedzialni za każde ludzkie życie, szczególnie za życie nienarodzonych” - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 4 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbył się tam "Marsz godności życia i rodziny" i poświęcone zostało "Okno życia". Marsz poprzedziła Msza św. w intencji ochrony życia, odprawiona w pięknej Kolegiacie św. Michała Archanioła.
 
W wydarzeniu uczestniczyły osoby ze środowiska pro-life, członkowie Domowego Kościoła, pracownicy i wolontariusze Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, Rycerze Kolumba oraz młodzież i dzieci z różnych wspólnot duszpasterskich. Dołączyli do nich mieszkańcy miasta, którym sprawy ochrony życia leżą na sercu.
 
Bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej, nawiązując do uroczystości Zesłania Ducha Świętego powiedział w homilii, że to Duch Święty uzdalnia do podejmowania wielkich wyzwań, do stwarzania lepszego i piękniejszego świata, gdyż jest Duchem Stworzycielem. Do takich właśnie wyzwań należy obrona życia.
 
Biskup ze smutkiem zauważył, że życie ludzkie wciąż nie stanowi dla wszystkich wartości absolutnej. W przekonaniu wielu osób dopuszczalne są sytuacje, kiedy można zabić nienarodzone dziecko czy osobę nieuleczalnie chorą. Hierarcha przypomniał nauczanie św. Jana Pawła II: odrzucenie życia jest zawsze zabójstwem i odrzuceniem Chrystusa, ponieważ Syn Boży przez swoje wcielenie zjednoczył się z każdym człowiekiem.
 
Ordynariusz sandomierski zwrócił uwagę na to, że zabijanie dzieci nienarodzonych, niewinnych i całkowicie bezbronnych, obciąża sumienia nas wszystkich – nawet, gdy nie mieliśmy bezpośredniego wpływu na konkretny przypadek aborcji. Winę zaciągamy poprzez naszą bierność, bo milczenie również jest winą.
 
Podczas Mszy św. biskup nadał tytuł "Protector Vitae", którym od kilku lat wyróżnia osoby oddane działaniom na rzecz ochrony życia ludzkiego. W tym roku tytuł otrzymali Małgorzata i Grzegorz Krysa. Małżonkowie są zaangażowani w poradnictwo rodzinne i ochronę życia oraz w Ruch Domowego Kościoła.
 
Po przejściu "Marszu godności życia i rodziny" ulicami miasta, bp Nitkiewicz poświęcił "Okno życia" zorganizowane przy ostrowieckim hospicjum. W diecezji od kilku lat planowano otwarcie takiego miejsca. Daje ono matkom niemogącym z różnych przyczyn wychować dziecka, możliwość przekazani niemowlęcia do adopcji. „Dzięki temu, że w hospicjum cały czas czuwają pielęgniarki oraz personel medyczny, otwarcie ‘Okna życia’ stało się możliwe” - poinformował ks. Paweł Anioł, dyrektor hospicjum.
 
Po "Marszu dla życia i rodziny" jego uczestników zaproszono na piknik rodzinny, gdzie dla dzieci i rodzin przygotowano wiele ciekawych atrakcji.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 05.06.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Jakub Hałun – praca własna) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2881835
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag