Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Tania antykoncepcja specjalnie dla Afrykanek

Zachodnie media przekazują wiadomość, określaną jako „ekscytująca”. Specjalnie dla afrykańskich kobiet, firma Pfizer obniżyła cenę jednego ze środków antykoncepcyjnych. To antykoncepcja hormonalna w formie zastrzyku, który można aplikować sobie samodzielnie – bez konieczności wizyty w przychodni czy gabinecie lekarskim.
 
Sayana Press jest środkiem o przedłużonym działaniu, szacowanym na około trzy miesiące. Kobiety, które będą chciały go stosować zostaną przeszkolone, a później mogą aplikować go sobie samodzielnie w domu. W celu kontroli wystarczy jedna wizyta u ginekologa rocznie.
 
Wiadomo, w wielu państwach Afryki regularne wizyty lekarskie nie są możliwe. „Preparat, który można zastosować samodzielnie jest ułatwieniem dla wszystkich kobiet” – mówią przedstawiciele producenta. Sayana Press jest stosowana głównie przez kobiety w krajach rozwijających się w ramach – jak to określają zwolennicy kontroli urodzeń – „rozszerzania dostępu do nowoczesnej antykoncepcji”. Szacuje się, że antykoncepcję hormonalną w formie zastrzyku stosuje ok. 1,5 mln kobiet w takich krajach jak Uganda czy Burkina Faso.

Jednak nie miejmy złudzeń, koncern farmaceutyczny nie jest instytucją filantropijną. „Współpraca z organizacjami darczyńców pozwoliła firmie Pfizer obniżyć cenę z 1 USD do 0,85 USD za dawkę” – czytamy na temat podłoża decyzji producenta.

Brytyjskie media oficjalnie podały, że do obniżenia ceny środka antykoncepcyjnego przyczyniły się długoterminowe zobowiązanie takich organizacji, jak Bill and Melinda Gates Foundation oraz Children's Investment Fund Foundation.
 
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health (Jane Dreaper) – 09.05.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (melcandea) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag