Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Tysiąc pustych wózków

W Rzymie, w centrum miasta w pobliżu Koloseum, zorganizowano flash mob z pustymi spacerówkami. Flash mob, czyli 'błyskawiczny tłum', to rodzaj niespodziewanego zgromadzenia w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zaskakującego dla przypadkowych świadków. W niedzielę Rzymianie skrzyknęli się i przy słynnym Łuku Konstatntyna ustawili tysiąc pustych dziecięcych wózków spacerowych.
 
Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia chcieli zwrócić uwagę na konsekwencje, jakie czekają kraj, jeżeli utrzyma się spadek dzietności. Instituto Nazionale di Statistica (ISTAT - włoski główny urząd statystyczny) prognozuje, że jeżeli nie zahamuje się tego spadku, Włochy dotknie depopulacja. Liczba ludności, która wynosiła w 2016 r. ponad sześćdziesiąt milionów, zmniejszy się w 2025 r. o ponad dwa miliony, a do 2065 r. aż o siedem.
 
Pomysłodawca manifestacji - stojący na czele krajowego forum stowarzyszeń rodzin Gianluigi De Palo - oświadczył, że w Dzień Matki (we Włoszech obchodzony w drugą niedzielę maja) należało uświadomić opinii publicznej, "co czeka nas w najbliższym dwudziestoleciu, jeżeli nadal nie będziemy mieć dzieci".
 
Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie "Regina Coeli", papież Franciszek skierował do inicjatorów flash mobu krótkie przemówienie ze słowami aprobaty i zachęty.
 
Na manifestację, jak i na słowa papieża, zareagował minister ds. regionalnych Enrico Costa, który odpowiada za politykę na rzecz rodziny. Przypomniał, że rząd wkrótce przystąpi do realizacji obietnicy wypłacania ośmiuset euro każdej kobiecie spodziewającej się dziecka (już w siódmym miesiącu ciąży), jak również planującej adopcję. Natomiast w drugiej połowie miesiąca ma ruszyć akcja "bony na żłobek", czyli świadczenie w wysokości do tysiąca euro rocznie w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka, jak również pomoc materialna - w wysokości 600 euro przez pół roku - na pomoc do dziecka.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Avvenire.it, Il Messaggero.it, eKAI - 15.05.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Thiemo Schuff - praca własna, CC BY-SA 3.0 de)
 
Wspomóż Nas
Tagi: papież franciszek, dzietność, społeczeństwo, prokreacja, włochy, rzym

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag