Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Międzynarodowy Dzień Rodzin i dwie godziny

15 maja przypada Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na sesji w dniu 20 września 1993 r. Decyzja ONZ podkreśliła rolę rodziny - społeczność międzynarodowa oficjalnie uznała wielkie znaczenie rodziny dla całej ludzkości.

Międzynarodowy Dzień Rodzin stanowi okazję do zwrócenia uwagi na problematykę związaną z rodziną i życiem rodzinnym. Obchody tego święta mają na celu podniesienie w społeczeństwie świadomości na temat wpływu na rodzinę pewnych procesów społecznych, gospodarczych i demograficznych. W 2017 r. Dzień Rodzin przebiega pod hasłem: "Rodziny, edukacja i dobrobyt”.

W Polsce święto to nie jest jeszcze zbyt popularne. Promuje je prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, którzy w tym roku zwrócili się do wszystkich rodzin: "Życzymy, aby w rodzinie stale doświadczali Państwo miłości, zrozumienia, zaufania i bliskości. Aby wszystkie pokolenia - dziadków, rodziców i dzieci - łączyły serdeczne, trwałe więzy. Aby mogli Państwo spędzać ze sobą więcej czasu. Aby jak najczęściej dzielili się dobrymi wiadomościami i razem świętowali sukcesy".

Prezydent zadeklarował, że nadal będzie czynił wszystko, aby aspiracje, plany i marzenia rodzin w Polsce mogły być bez przeszkód realizowane. "Niech polskie rodziny cieszą się szczęściem i dobrobytem".

W tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce włączyło się wiele firm, które uznały, że obchodzenie Święta Rodziny polegać powinno przede wszystkim na spędzaniu czasu właśnie w rodzinnym gronie. W ramach inicjatywy „Dwie godziny dla rodziny” zarządy firm, które zarejestrowały swój udział, 15 maja zwalniały pracowników do domu dwie godziny wcześniej, niż zwykle. "Zyskany" czas sugerowano spędzić całą rodziną na jakimś wspólnym przedsięwzięciu.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: PAP, Deon, RadioZet i in. – 15.05.2017 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Errefe – praca własna) - CC BY-SA 3.0

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag