Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Kocham Cię, Życie”

W niedzielę 21 maja br., pod hasłem "Kocham Cię Życie", ulicami Szczecina przejdzie Marsz dla Życia. To od piętnastu lat największa tego rodzaju manifestacja w Polsce. Jego organizatorem jest znana i ceniona Fundacja Małych Stópek.
 
Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15.00 z Placu Jasne Błonia. Tegoroczne hasło jest wezwaniem do rozpoznania we własnym sercu, czy rzeczywiście kochamy życie i cenimy je jako wartość fundamentalną. "Bo jakże można kochać rodzinę, przyjaciół czy nawet własną ojczyznę, jeśli nie potrafimy umiłować życia?" – pyta ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek.
 
Celem szczecińskiego Marszu dla Życia jest okazanie uznania i akceptacja bezwzględnej wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta to publiczne złożenie świadectwa o zaangażowaniu się w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych. Organizatorzy proszą o przybycie na Marsz w białych ubiorach.
 
"Poprzez swój wydźwięk społeczny Marsz dla Życia skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach" - czytamy na stronach Marszu dla Życia.
 
Marsz dla Życia będzie połączony ze zbiórką rzeczową dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek - "Pielucha dla Malucha". Tegoroczne dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Poczerninie.
 
Przygotowanie manifestacji to wysiłek wielu osób, głównie wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas na malowanie flag, wypisywania haseł, rozdawanie ulotek i informowanie o Marszu. W tym roku wydrukowano 100 tys. ulotek, kilka tysięcy plakatów, 70 tys. gazet z artykułami pro-life i plakatem Marszu dla Życia. Organizatorzy przygotowali również 200 naklejek na samochody, 300 koszulek, 100 bannerów oraz 30 stelaży z bannerami, które ustawiono przed szczecińskimi parafiami. Do tego dochodzą reklamy na bilbordach i słupach afiszowych w Szczecinie oraz prezentacja multimedialna wyświetlana w autobusach oraz pociągach Przewozów Regionalnych.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 08.05.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag