Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ukraina: Protest przeciwko wspieraniu mniejszości seksualnych

W Kijowie, przed budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy, odbył się wiec protestacyjny przeciwko włączeniu do Kodeksu pracy zapisu o zakazie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Protest zorganizowały środowiska prorodzinne, w tym Fundacja „O godność człowieka”.
 
W ustawodawstwie państwowym Ukrainy nie ma żadnych regulacji prawnych dotyczących problematyki orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Wiele osób nie widzi żadnej potrzeby unormowania tej problematyki, ponieważ ochronę przed ewentualną dyskryminacją zapewnia przestrzeganie praw człowieka. Sytuacja jest tym bardziej kuriozalna, że wzmocnienie ochrony prawnej mniejszości seksualnych rozpoczyna się od nowelizacji Kodeksu pracy.

Przeciwnicy zmian w Kodeksie pracy podkreślają, że zapisane w nim zasady mogą stać się pretekstem do wykreowania swoistej ochrony prawnej dla osób promujących np. homoseksualizm. W forsowaniu nowelizacji Kodeksu widzą także próbę zainicjowania drogi ku legalizacji jednopłciowych związków partnerskich i tzw. małżeństw jednopłciowych.

Debatę nad zmianami w Kodeksie pracy zainicjowało kilkoro deputowanych do Rady Najwyższej (ukraiński parlament). Kwestię zapisów antydyskryminacyjnych w odniesieniu do mniejszości seksualnych podniesiono w kontekście głosowania Parlamentu Europejskiego nad udzieleniem trybu bezwizowego dla obywateli Ukrainy.

Szczególnie burzliwa dyskusja miała miejsce podczas sesji parlamentarnego Komitetu Polityki Społecznej i Pracy. Zebranych tam posłów, ekspertów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz Kościołów i związków wyznaniowych próbowano przekonać, że brak przychylnych rozwiązań na rzecz społeczności LGBT grozi Ukrainie utratą trybu bezwizowego z krajami Unii Europejskiej.

[Inf. własna (NP)]

Zdjęcie: NP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag