Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Urodziła w śpiączce, a potem się wybudziła

Amelia była w szóstym miesiącu ciąży, kiedy na skutek wypadku samochodowego doznała poważnego urazu głowy. Kobieta straciła przytomność i zapadła w śpiączkę, a lekarze ze szpitala w Posadas (Argentyna) zdiagnozowali pęknięcie czaszki i krwiak wewnątrzczaszkowy.

Na szczęście dziecko nie odniosło obrażeń. Jego stan był na tyle dobry, że spokojnie czekano na samoistne rozpoczęcie porodu. Akcja porodowa zaczęła się w 34. tygodniu ciąży i wtedy wykonano cesarskie cięcie. Urodził się zdrowy chłopczyk, który ważył aż 4,16 kg. Jego mama wciąż pozostawała w śpiączce.

Krewni odwiedzali kobietę codziennie, rozmawiali przy niej i mówili do niej, a przede wszystkim zajmowali się jej synkiem, Santino. Przewijali i karmili malucha, bawili się z nim, kładli przy mamie.

Pewnego dnia, prawie trzy miesiące po porodzie, brat Ameli z żoną jak zwykle przygotował butelkę z mlekiem. Mały Santino zaczął ssać, w sali zapadła cisza i wtedy usłyszeli słaby, powolny głos Amelii: „Tak…, tak…”. Wybudziła się!

Jej brat zachował zimną krew, natychmiast zapytał: „Amelio, słyszysz mnie? Jeśli mnie rozumiesz, wystaw język”. Wystawiła. Głośny wybuch radości sprowadził lekarzy i pielęgniarki. Gdy weszli, rodzina właśnie pokazywała Amelii jej synka.

We wszystkich – rodzinę i personel medyczny - wstąpiła wielka nadzieja na powrót Amelii do pełni zdrowia. Dr Roberto Gisin, fizjoterapeuta nadzorujący rehabilitację, potwierdza, że stan Ameli szybko się poprawia. "Na początku mówiła tylko ’tak’ i ‘nie’. Teraz jest w stanie odpowiadać na pytania, rozumie wszystkie polecenia”. Kobieta porusza wszystkimi kończynami, potrafi się odwrócić, przesunąć.

"Ona nas zaskakuje" - mówi dr Marcelo Ferreira, neurochirurg. "Mamy nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zobaczyć, jak idzie trzymając synka za rękę".

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego Fox News/ Health – 21.04.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (katalintamas) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag