Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dziecko "na szkle" również ma godność

„W dzisiejszych czasach embriolodzy nie mają wątpliwości, że życie zaczyna się w momencie połączenia się komórki jajowej z plemnikiem” - powiedział prof. Bogdan Chazan w czasie spotkania w Przemyślu. Znany lekarz ginekolog-położnik, podkreślił, że faktycznym początkiem życia człowieka jest chwila połączenia się komórek rozrodczych ojca i matki.
 
Profesor przyznał, że owszem, były takie pomysły, aby początek życia wyznaczyć na czas zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy. Pogląd ten wciąż jeszcze spotykamy w niektórych publikacjach, nawet tych naukowych. Prawdopodobnie chodzi o to, aby strat dzieci w wyniku stosowania środków antynidacyjnych i „antykoncepcji” postkoitalnej, oraz strat dzieci poczętych metodą in vitro, ale jeszcze nie podanych do macicy matki, nie można było nazwać działaniem poronnym.

Prelegent zaznaczył, że eugenika ciągle jeszcze nie należy do przeszłości. Niestety, wciąż pojawia się pod pretekstem troski o niepełnosprawnych, litości nad chorym dzieckiem, czy zaoszczędzeniem kosztów na utrzymanie dziecka. „Selekcja dzieci na lepsze, gorsze, na zdrowe i chore odbywa się bardzo często” – powiedział prof. Chazan.
 
Profesor pytał jak pogodzić "prenatalną selekcję ludzi" z solidarnością z niepełnosprawnymi, których darzy się szacunkiem, tworzy się dla nich specjalne olimpiady i fundusze wsparcia. Zanim ci niepełnosprawni się urodzą, lekarze i rodzice są dla nich wprost okrutni, bo urządzają swoiste polowanie podczas diagnostyki prenatalnej. Tymczasem dziecko „na szkle” również ma wielką godność, godność dziecka Bożego - nie możemy sobie uzurpować władzy nad życiem żadnego dziecka.
 
Prof. Chazan zaznaczył, że młodzi lekarze mają problem z uzyskaniem specjalizacji, ze względu na klauzulę sumienia. Tymczasem pacjenci, którzy wyznają pewien system wartości, mają pełne prawo do tego, aby spotkać lekarza, który kieruje się podobnymi wartościami.
 
Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem w Przemyślu zorganizowała diakonia życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej. Odbyło się ono 30 marca br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 31.03.2017 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (A.Grycuk - praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44122256

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag