Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Dziecko "na szkle" również ma godność

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„W dzisiejszych czasach embriolodzy nie mają wątpliwości, że życie zaczyna się w momencie połączenia się komórki jajowej z plemnikiem” - powiedział prof. Bogdan Chazan w czasie spotkania w Przemyślu. Znany lekarz ginekolog-położnik, podkreślił, że faktycznym początkiem życia człowieka jest chwila połączenia się komórek rozrodczych ojca i matki.
 
Profesor przyznał, że owszem, były takie pomysły, aby początek życia wyznaczyć na czas zagnieżdżenia się zarodka w błonie śluzowej macicy. Pogląd ten wciąż jeszcze spotykamy w niektórych publikacjach, nawet tych naukowych. Prawdopodobnie chodzi o to, aby strat dzieci w wyniku stosowania środków antynidacyjnych i „antykoncepcji” postkoitalnej, oraz strat dzieci poczętych metodą in vitro, ale jeszcze nie podanych do macicy matki, nie można było nazwać działaniem poronnym.

Prelegent zaznaczył, że eugenika ciągle jeszcze nie należy do przeszłości. Niestety, wciąż pojawia się pod pretekstem troski o niepełnosprawnych, litości nad chorym dzieckiem, czy zaoszczędzeniem kosztów na utrzymanie dziecka. „Selekcja dzieci na lepsze, gorsze, na zdrowe i chore odbywa się bardzo często” – powiedział prof. Chazan.
 
Profesor pytał jak pogodzić "prenatalną selekcję ludzi" z solidarnością z niepełnosprawnymi, których darzy się szacunkiem, tworzy się dla nich specjalne olimpiady i fundusze wsparcia. Zanim ci niepełnosprawni się urodzą, lekarze i rodzice są dla nich wprost okrutni, bo urządzają swoiste polowanie podczas diagnostyki prenatalnej. Tymczasem dziecko „na szkle” również ma wielką godność, godność dziecka Bożego - nie możemy sobie uzurpować władzy nad życiem żadnego dziecka.
 
Prof. Chazan zaznaczył, że młodzi lekarze mają problem z uzyskaniem specjalizacji, ze względu na klauzulę sumienia. Tymczasem pacjenci, którzy wyznają pewien system wartości, mają pełne prawo do tego, aby spotkać lekarza, który kieruje się podobnymi wartościami.
 
Spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem w Przemyślu zorganizowała diakonia życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej. Odbyło się ono 30 marca br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 31.03.2017 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (A.Grycuk - praca własna) - CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44122256
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowegooglepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag