Rodziny powinny być "misjonarzami miłosierdzia"

O rodzinach jako miejscach miłosierdzia oraz świadkach miłosierdzia napisał Papież Franciszek w liście adresowanym do prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kard. Kevina Farrella, w związku z przygotowaniami do przyszłorocznego Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.
 
Papież podkreślił, że rodzina to wyłączny związek kobiety i mężczyzny, otwarty i służący życiu na wszystkich jego etapach. Podkreślił, że bez miłości nie można żyć jako dzieci Boże, jako małżonkowie, rodzice, siostry i bracia. Miłość oznacza dawanie siebie, przebaczanie sobie nawzajem, bycie cierpliwymi, uprzedzanie drugiego, wzajemne szanowanie siebie.
 
Ojciec Święty nawiązał do swojej myśli wyrażonej już na początku pontyfikatu, apelując o otwartość Kościoła, by był miłosierny, głosząc istotę objawienia Boga Miłości, którą jest Miłosierdzie.
 
"Jest to to samo miłosierdzie, które czyni nas nowymi w miłości. A wiemy, jak bardzo rodziny chrześcijańskie są miejscem miłosierdzia i świadkami miłosierdzia. Po Jubileuszu Nadzwyczajnym będą nimi jeszcze bardziej, zaś spotkanie w Dublinie będzie mogło dać konkretne tego znaki" - stwierdził Papież.
 
Franciszek zaznaczył, że spotkanie w Dublinie powinno stanowić okazję do pogłębienia swej refleksji i dzielenia się treścią posynodalnej adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia". Wezwał cały Kościół do uwzględnienia tych wskazań w przygotowaniu duszpasterskim dublińskiego Spotkania Rodzin.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: eKAI - 30.03.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Kelovy – praca własna) DP; https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1622776

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.