Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"Dziecko nie jest żadnym produktem"

W Dzień Świętości Życia osoby, które w tym dniu podejmowały dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz pozostali wierni zgromadzeni w kościołach, mogli usłyszeć jak wielkim błogosławieństwem jest dla człowieka możliwość współdziałania z Bogiem w przekazywaniu życia.

Homilie wygłaszane w tym dniu na Mszach św. odnosiły się do liturgicznej uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Metropolita Krakowa, który przewodniczył Eucharystii w bazylice Mariackiej, zachęcał, aby ewangeliczny przekaz o zagrożeniu życia małego Jezusa ze strony Heroda i jego żołnierzy, rozważać w kontekście współczesnych wydarzeń.

„Przeżywamy te Boskie i ludzkie prawdy nam objawione w świetle walki tego świata z pięknem kobiecości i macierzyństwa. To piękno jest zagrożone, jest tak często wyszydzane i deptane” – mówił abp Marek Jędraszewski.

Odnosząc się do czarnego marszu, który jakiś czas temu przeszedł ulicami Krakowa, hierarcha powiedział, że głoszone wtedy hasła obrażały godność człowieka, a zwłaszcza godność kobiety stworzonej na obraz i podobieństwo Boga. „Ogarniał nas żal i smutek, nawet przerażenie, bo w tym deptaniu własnej godności, odkrywaliśmy deptanie samego Boga, który nas stworzył” - podkreślał.

Zdaniem metropolity, „za taką postawą wyszydzania piękna, które pochodzi od samego Boga, idzie zło polegające na tym, że jako wartość europejską i jako prawo kobiety do swojej wolności ogłasza się to, że może zabić swoje dziecko”.

Arcybiskup zwrócił uwagę na szczególnie ważne zadanie, które wypełnia dziś Matka-Kościół. Tym zadaniem jest obrona dzieci. Zarówno tych, które się już urodziły, jak i tych, które dopiero są w embrionalnej fazie swego życia.

„Kościół, dobra Matka, upomina się o swoje dzieci. Z całą mocą podkreślając prawdę, że dziecko nie jest żadnym produktem i nie można sprowadzać go do tego, co da się wytworzyć w probówce. Dziecko to nie rzecz, którą człowiek uczyni lub nie! Dziecko poczęte jest Bożym darem” – stwierdził kategorycznie.

Abp Jędraszewski podkreślił, że macierzyństwo jest wielkim błogosławieństwem Boga, o które wciąż prosi tak wiele kobiet przez wstawiennictwo świętych.

Metropolita krakowski stwierdził, że przyjęcie dziecka w duchowej adopcji jest wyrazem najgłębszego i autentycznego humanizmu.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 26.03.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (nasirkhan) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag