Dzień Świętości Życia: "Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy głoszą Ewangelię życia"

„Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy troszczą się o godność każdej osoby i głoszą Ewangelię życia” - takie wezwanie możemy przeczytać w komunikacie Prezydium KEP. W dniu 25 marca, w liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Polsce obchodzony jest Dzień Świętości Życia.
 
Celem Dnia Świętości Życia jest, jak napisał św. Jan Paweł II: "budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji" (Evangelium Vitae, 85).
 
Polscy biskupi, przypominając słowa św. Jana Pawła II: "Człowiek i jego życie jawią się nam jako jeden z najwspanialszych cudów stworzenia..." (Evangelium Vitae, 84), poprosili wszystkich stanowiących prawo, aby dbali o to, by stało ono na straży wyjątkowej wartości każdego ludzkiego istnienia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 
Komunikat KEP zawiera także zachętę do przezwyciężania indywidualizmu i skrajnego subiektywizm, by tworzyć prawdziwą wspólnotę, gdzie każdy jest zauważony i czuje się otoczony miłością.
 
Zaproszono wszystkich ludzi dobrej woli do propagowania wartości życia i tworzenia w swoim środowisku cywilizacji życia.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 22.03.2017 r.]
 
Zdjęcie: Dzięki uprzejmości FreeDigitalPhotos.net (David Castillo Dominici)/ Image courtesy of FreeDigitalPhotos.net (David Castillo Dominici)

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.