GRA O ŻYCIE wkrótce w TVP1

„GRA O ŻYCIE, czyli polska droga do prawnej ochrony życia od poczęcia” to film dokumentujący zmagania o ustawę, która w swej zasadniczej części obowiązuje do dziś. Ustawa uratowała wiele tysięcy polskich dzieci przed aborcją i gruntownie przemodelowała świadomość społeczną w kierunku pro-life.
 
Film  prezentuje  historię powstania i rozwoju ruchu obrony życia poczynając od czasów PRL. Przypomina najważniejsze epizody akcji parlamentarnej, która doprowadziła  do uchwalenia w roku 1993  ustawy  delegalizującej aborcję w Polsce.

W filmie wykorzystano wspomnienia  uczestników tamtych wydarzeń m.in. dr Wandy Półtawskiej, prof. Alicji Grześkowiak,  ks. Stanisława Małkowskiego,  ks. biskupa Stanisława Stefanka, posła Marka Jurka, mec. Waleriana Piotrowskiego, dr. Pawła Wosickiego, dr. inż. Antoniego Zięby. Autorzy ukazali także decydującą rolę, jaką w tej historii odegrał papież z Polski -  św. Jan Paweł.

Przedpremierowy pokaz odbył się w Warszawie, w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Do obejrzenia filmu w przeddzień Narodowego Dnia Życia zaprosili: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia oraz Katolicka Agencja Informacyjna. Prezentację poprzedziło słowo wprowadzające dr. Pawła Wosickiego, prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Po projekcji zaplanowano rozmowę z reżyserem filmu, Krzysztofem Nowakiem.
 
Telewizja Polska (TVP1) wyemituje film w poniedziałek, 27 marca o godz. 22.20.

[Inf. PFROŻ]

Zdjęcie: Wikipedia (Katarzyna Czerwińska) - CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.