Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Amoris laetitia” głosi nierozerwalność małżeństwa

Mija rok od ogłoszenia przez Papieża Franciszka posynodalnej adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Wciąż trwajaca debata wokół treści dokumentu wynika z oczekiwań, jakie w różnych środowiskach narosły podczas Synodów Biskupów o rodzinie. „Ewangelia jest jednak niezmienna” – przypomniał kard. Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.
 
Kardynał wyraził sprzeciw wobec takiej wykładni dokumentu, która kwestionuje nierozerwalność małżeństwa. Amerykański hierarcha przypomniał, że sam Papież Franciszek wielokrotnie – a dokładnie: aż 11 razy – napisał w tej adhortacji o nierozerwalności małżeństwa. Co więcej, stwierdził, że owa nierozerwalność małżeństwa („Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” Mt 19, 6) nie jest jakimś jarzmem nałożonym na ludzi, lecz darem udzielonym osobom złączonym w małżeństwie.

Kard. Farrell zapowiedział kontynuację refleksji nad ewangeliczną wizją chrześcijańskiego małżeństwa i rodziny podczas IX Światowego Spotkaniu Rodzin, które odbędzie się w dniach 22 – 26 sierpnia 2018 r. w Dublinie (Irlandia).

W najbliższych dniach można się spodziewać listu Papieża oficjalnie zwołującego to Spotkanie. Będzie ono przebiegało pod hasłem: „Ewangelia rodziny, radość dla świata”.

Przygotowania już się rozpoczęły. Prowadzone są na trzech szczeblach, które odnoszą się odpowiednio do katechez formacyjnych, kongresu teologicznego i święta rodzin. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że w IX Światowym Spotkaniu Rodzin weźmie udział Ojciec Święty.

[Na podstawie serwisu prasowego: „Vida Nueva” via Radio Watykańskie – 20.03.2017 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Massimiliano Mariani per Avis Meda - praca własna) - CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19782430
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag