Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Noworodek znaleziony w bożonarodzeniowej szopce

W poniedziałek w jednym z kościołów w Nowym Jorku znaleziono dopiero co urodzone dziecko. Leżało w żłóbku, w szopce przygotowanej już na Boże Narodzenie.

W Stanach Zjednoczonych budowanie klimatu świąt Bożego Narodzenia zaczyna się w listopadzie. Oczywiście ze względów komercyjnych. Wczesne dekoracje pojawiają się także w chrześcijańskich świątyniach. W kościele Holy Child Jesus Church w nowojorskiej dzielnicy Queens od kilku dni stała szopka z pustym jeszcze żłobkiem. W poniedziałek rano ktoś włożył do żłóbka nowonarodzone dziecko.

Chłopczyk owinięty był tylko w ręczniki. Pępowina nie została odcięta. Dziecko natychmiast trafiło na noworodkowy oddział szpitalny. Jest zdrowe, w stabilnym stanie.

W USA nie ma „Okien Życia”. Takie „okno” to specjalnie przygotowane miejsce – ogrzewane i wentylowane - umożliwiające matce, która nie może lub nie chce opiekować się noworodkiem, anonimowe i bezpieczne pozostawienie go w nim. Po otwarciu okna z zewnątrz uruchamia się sygnalizacja alarmująca opiekunki. Zazwyczaj są to siostry zakonne. Dziecko umieszczane jest w inkubatorze do czasu przyjazdu karetki, po czym zabierane jest do szpitala, gdzie przechodzi badania.

Okna funkcjonują niemal w całej Europie. W Niemczech jest ich ponad 100, w Polsce ponad 60, w Czechach około 50. Po około 10 mają ich Włochy, Litwa Słowacja, Belgia, Szwajcaria, Rosja. Dzięki oknom ocalonych zostało setki dzieci.

Komitet Praw Dziecka (CRC) ONZ wezwał do likwidacji Okien Życia. Z uwagi na „naruszenie prawa dziecka do poznania swojej tożsamości”. Dla ONZ prawo do poznania tożsamości jest ważniejsze od prawa do życia.

Maluch z Nowego Jorku miał szczęście. Podłożono go do żłóbka stojącego w bożonarodzeniowej szopce, a przecież mógł zostać porzucony gdziekolwiek… Nawet na śmietniku.

[Za: BBC News – 26.11.2015 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (MyJayKay) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag