Radom: Dziewczynka w oknie życia

Do radomskiego okna życia przyniesiono noworodka. Okno, prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej, znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dziecko zostało przyniesione nad ranem, około godz. 4.20. Maleńką dziewczynkę odnalazła dyżurująca zakonnica.
 
Siostry ochrzciły dziecko i dziewczynka ma na imię Faustyna. Następnie, zgodnie z obowiązującą procedurą, wezwały pogotowie. Lekarz stwierdził, że dziecko ma 2-3 dni. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie na oddziale noworodków przechodzi rutynowe badania.
 
„Bardzo dziękujemy matce dziecka, że miała odwagę pozostawić je w oknie. Dzięki temu ono żyje. Z pewnością nie była to łatwa decyzja dla matki. Być może nie miała warunków, by wychować dziecko” – powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas.
 
O pozostawionym dziecku niezwłocznie informowany jest również miejscowy ośrodek adopcyjny. Ten z kolei natychmiast zawiadamia sąd opiekuńczy, prosząc jednocześnie o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych dotyczących dziecka i nadanie mu tożsamości. Sąd wydaje decyzję o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Po około 6 tygodniach odbywa się rozprawa i dziecko trafia do takiej rodziny. Jednocześnie otwiera się możliwość adopcji malucha.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 15.03.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (Moonlightway) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.