Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Psychologia ewolucyjna: Kto wymrze za przyczyną antykoncepcji?

Ateiści skazani są na wymarcie – taką tezę udowodnili amerykańscy naukowcy, specjalizujący się w psychologii ewolucyjnej. Wyniki ich ciekawych badań zostały opublikowane w czasopiśmie „Evolutionary Psychological Science”.
 
Programem badawczym objęto 4 tys. studentów w Malezji i Stanach Zjednoczonych. Obserwacje potwierdziły to, co sugeruje potoczne doświadczenie: osoby autentycznie religijne (niezależnie od wyznania) mają z reguły więcej dzieci. Stąd wniosek, że liczba ludzi niewierzących będzie się stopniowo zmniejszać, podczas gdy wierzących rosnąć.
 
Podstawowym czynnikiem decydującym o tej tendencji jest fakt, że osoby niewierzące o wiele chętniej korzystają z różnych form antykoncepcji.
 
„Ironią losu jest to, że skuteczne metody kontroli urodzeń zostały rozwinięte przede wszystkim przez środowiska zlaicyzowane, a teraz okazuje się, że to właśnie na skutek tych metod zmniejsza się udział niewierzących w przyszłych pokoleniach” – napisali autorzy badań.
 
Wyniki ich obserwacji potwierdzają też prognozy instytutu statystycznego Pew Foundation. Przewidują one, że do roku 2050 populacja osób niezwiązanych z żadną religią zmniejszy się z 16 do 13 proc.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie – 13.03.2017 r.; także: „Catholic Herold”, „The Time” – 13.03.2017 r.]
 
Materiał źródłowy:
L.Ellis, A.W.Hoskin, E.Dutton i in., „The Future of Secularism: a Biologically Informed Theory Supplemented with Cross-Cultural Evidence”, w: „Evolutionary Psychological Scence” (2017); doi:10.1007/s40806-017-0090-z.
 
Zdjęcie: MorgueFile (healthinfoguru) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag