Holandia: Potrzeba dokumentu o gender

Na pilną potrzebę oficjalnego dokumentu Kościoła o ideologii gender wskazał kard. Willem Eijk, arcybiskup Utrechtu. "Jest to niezbędne, aby oprzeć się silnym naciskom na kraje ze strony organizacji międzynarodowych, by wprowadzić tę ideologię, zwłaszcza do szkół" – podkreślił.
 
Wprawdzie Kościół, w tym sam Papież Franciszek, wielokrotnie wypowiadał się przeciwko tej ideologii, jednak – stwierdził biskup - nie przedstawił swego stanowiska w sposób całościowy. Tymczasem jest to bardzo ważne, ponieważ o gender dużo się dzisiaj mówi w polityce, oświacie oraz w mediach.
 
Holenderski hierarcha przypomniał wiernym, że katolicy nie mogą się zgodzić na tę ideologię. Ze swej istoty jest ona dualistyczna i rozdziela w człowieku umysł od ciała, które postrzega jako coś drugorzędnego i nieistotnego. Stąd właśnie ideolodzy gender wyprowadzają wniosek, że człowiek może wybierać płeć wbrew swemu ciału. W chrześcijaństwie człowiek to zarówno umysł jak i ciało, które nierozdzielnie stanowią o człowieku i jego godności.
 
Kard. Eijk, lekarz z wykształcenia, zwrócił uwagę, że antropologia dualistyczna bierze górę w dzisiejszym społeczeństwie i przenika do wszystkich sfer, w tym także do etyki medycyny. Dlatego tak ważne jest przedstawić światu prawdziwą wizję człowieka, bo inaczej się pogubimy - podkreślił holenderski biskup.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 08.03.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (anitapeppers) - FPkatolicy
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.