Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Hiszpania: Feministki wspierają zakaz wynajmu "surogatek"

Od kilku lat w kołach hiszpańskich polityków i działaczy społecznych oraz w mediach prowadzona jest intensywna dyskusja nad możliwością legalizacji usług matek-surogatek. Usługa polega na przyjęciu do swojego łona zarodka innej pary, donoszeniu i urodzeniu dziecka. Przeciwnicy tego rodzaju procederu zupełnie nieoczekiwanie zyskali nowego sojusznika - feministki.
 
Feministyczna Partia Hiszpanii (PFE) zwróciła się do madryckiego sądu z żądaniem likwidacji targów Surrofair. Wydarzenie popularyzuje usługi „macierzyństwa na wynajem”. Lewicowe aktywistki – a właściwie komunistyczne, ponieważ partia identyfikuje się z ideologią feminizmu marksistowskiego -  stwierdziły w pozwie, że „wynajem brzucha” jest najnowszą formą prostytucji i handlu ludźmi.
 
Głośną imprezę wystawienniczą organizuje "Babygest", pismo zajmujące się problematyką macierzyństwa surogatek. Według PFE, w czasie targów organizatorzy pomagają pośrednio Hiszpankom w wyjazdach do Rosji, Grecji i na Ukrainę, gdzie w sposób legalny - i znacznie taniej niż w swoim kraju - mogą one wynająć surogatkę.
 
Prawo hiszpańskie zakazuje zawierania umów na tzw. „wynajem brzucha”. Nawet jeśli strony porozumiały się we wszystkich szczegółach kontraktu, umowa jest nieważna z mocy prawa. Wynajęta kobieta, gdy urodzi może odstąpić od porozumienia i pozostać z dzieckiem. Co więcej, za udział w przeprowadzeniu nielegalnej transakcji grozi kara grzywny od 10 tys. do 1 mln euro.
 
Według feministek, hiszpańskie surogatki zarabiają na swojej usłudze od 50 do 200 tys. euro. Tymczasem w Europie Wschodniej “zastępczą matkę" można wynająć już za 20 tys. euro.
 
Również hiszpańscy biskupi wypowiadają się zdecydowanie negatywnie na temat legalizacji instytucji surogatek. Rzecznik tamtejszego episkopatu  ks. José Gil Tamayo wyjaśnił, że zdaniem biskupów, szkodliwa dla społeczeństwa jest już sama dyskusja nad kwestią tzw. macierzyństwa zastępczego: "Dzieci i kobiety nie mają ceny. Macierzyństwo zastępcze jest formą wykorzystywania kobiety i dziecka. (…)”.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 25.02.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (trestletech) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag