O nową kulturę ludzkiego życia

„Evangelium vitae” – o nową kulturę ludzkiego życia: pod takim hasłem odbędzie się w dniach 22-23 lutego br. w Kazimierzu Biskupim XVII Ogólnopolskie Sympozjum Teologiczne.Do wzięcia udziału w interesującym spotkaniu zapraszają: Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej.
 
Wiele wydarzeń minionego roku stawiało opinię publiczną przed pytaniami dotyczącymi ochrony i obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pojawiła się propozycja nowelizacji obowiązującej Ustawy o planowaniu rodziny, a wraz z nią szereg kontrowersji. Ulicami kilku miast przeszły „czarne marsze”, których uczestniczki apelowały o kuriozalne „prawo do aborcji” i „wolność” dla kobiet.
 
W związku z tym kolejne ogólnopolskie sympozjum poświęcone problematyce małżeństwa i rodziny organizatorzy postanowili zogniskować wokół następujących pytań: Czy poczęty człowiek ma prawo do ochrony prawnej? Czy społeczeństwo winno się zgadzać z tezą: zbrodnia nie pociąga za sobą kary? Czy życie ludzkie jest wartością od momentu poczęcia? Jak dziś budować kulturę ludzkiego życia? Czy duszpasterstwo rodzin w Polsce skutecznie włącza się w dzieło jej tworzenia?
 
Inspiracją do przemyśleń jest ciągle aktualna encyklika autorstwa św. Jana Pawła II - „Evangelium vitae”. Zaproszeni specjaliści, reprezentujący różne ośrodki i dyscypliny naukowe, gwarantują podjęcie głębokiej refleksji nad tematem.
 
Wśród wykładowców Ewa i Lech Kowalewscy (HLI Polska) z wykładem oraz prezentacją na temat przedsięwzięcia „Od Oceanu do Oceanu”: peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej przez świat w intencji ochrony życia i cywilizacji miłości.

Zapraszamy! 
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego organizatora]

Zdjęcie: Plakat sympozjum

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.