Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Francja knebluje usta obrońcom życia

Francuski parlament przyjął ustawę, która zabrania publikowania w internecie treści mających na celu odwiedzenie kobiety od zamierzonej aborcji.
 
Na decyzję deputowanych natychmiast zareagowała Konferencja Episkopatu Francji. W liście do prezydenta François Hollande’a abp Georges Portier przypomniał, że przerwanie ciąży jest brzemienną w skutki dramatyczną decyzją.
 
Jak napisał przewodniczący KEF, wiele kobiet znajduje się w bardzo trudnej sytuacji i nie wie, czy urodzić dziecko, czy nie. W związku z tym potrzebuje, by z kimś porozmawiać. Strony internetowe prowadzone przez obrońców życia „zastępują brak miejsc, gdzie ktoś chciałby je wysłuchać”.

Abp Portier podkreślił, że przecież kobiety korzystające z portali pro-life wciąż miały wolność decyzji. Natomiast duża oglądalność takich stron „dowodzi, że odpowiadają one na konkretne oczekiwania”. Teraz takie portale zostały na mocy ustawy zakazane, a ich autorzy będą karani.

W czasie debaty toczącej się wokół kontrowersyjnych rozwiązań, ulicami Paryża przeszedł doroczny Marsz dla Życia. Papież Franciszek przypomniał jego uczestnikom, że Kościół nie może przestać bronić życia. Nie może zrezygnować z głoszenia, że każdą istotę ludzką należy chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Z kolei francuskim biskupom, podczas ich wizyty ad limina Apostolorum, Franciszek powiedział, że w kwestii obrony życia Kościół nie może iść na kompromis. Stałby się bowiem wtedy winnym kreowania kultury odrzucania. Wszyscy mamy świadomość, że jest ona bardzo rozpowszechniona, a dotyka zwłaszcza najbardziej potrzebujących i bezbronnych.

Za przekroczenie zakazu odwodzenia kobiet przez internet od zamiaru aborcji przewidziano we Francji karę 30 tys. euro oraz dwóch lat pozbawienia wolności.

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie – 17.02.2017 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (AnnieM) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag