Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Małżeństwa są nam bardzo potrzebne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Polsce rozpoczęła się trzecia edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Jego podstawowym celem jest promocja i ukazanie znaczenia małżeństwa jako najbardziej podstawowej wspólnoty. Organizatorem Tygodnia jest Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Gala Otwarcia Tygodnia Małżeństwa miała miejsce 7 lutego w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Liczne wydarzenia związane z Tygodniem będą miały miejsce w Trójmieście, Warszawie, Zielonej Górze, Elblągu, Wejherowie, Chałupach, Jastarni, Kuźnicy, Chodzieży i Rumii. Organizatorzy zaplanowali w różnych miejscach szereg atrakcyjnych spotkań – warsztatów, wykładów, debat. Tydzień Małżeństwa to również szeroka oferta spotkań w kawiarniach i restauracjach, a nawet noclegów z rabatem w hotelach i gościńcach.

Takie wydarzenia jak te przygotowane na Tydzień Małżeństwa są nam bardzo potrzebne. Współcześnie doświadczamy bowiem kryzysu małżeństwa i osłabienia rodziny. Dane statystyczne ujawniają spadek liczby zawieranych małżeństw, szczególnie małżeństw pierwszych i wyznaniowych, przy rosnącej liczbie rozwodów oraz zwiększającej się liczbie dzieci przychodzących na świat w związkach pozamałżeńskich.

W roku 1980 zarejestrowano ponad 307 tys. małżeństw. W 2015 roku wyniosła już tylko 189 tys. Od wielu lat systematycznie wzrasta liczba rozwodów –  w roku 1980 odnotowano 39,8 tys. orzeczeń o rozpadzie małżeństwa, a w 2015 r. - 67 tys. Odsetek urodzeń pomałżeńskich zwiększył się do 24,6 %. Oznacza to, że co czwarte dziecko w Polsce urodziło się jako nieślubne.

W związku z powyższym szczególnie interesująco zapowiada się debata pod tytułem: „Czy małżeństwo ma przyszłość?”. Na ile "małżeństwo" wciąż jest modelem konkurencyjnym? Jakie wzorce relacji, więzi międzyludzkich i budowania bliskości przetrwają? Czym jest w istocie małżeństwo i na czym polega kulturowa trwałość tej formy bycia we dwoje? Co możemy o tym powiedzieć w świetle osiągnięć psychologii i innych dyscyplin wiedzy o człowieku? Te i wiele innych pytań będą stanowiły podłoże w debacie o małżeństwie, do której zapraszamy wszystkich małżonków i osoby samotne, singli i narzeczonych, pozostających w jedności i rozwiedzionych. Dyskutować będą: psycholodzy, socjolog, teolog, prawnik i dziennikarz.

Doroczny Tydzień Małżeństwa stopniowo wrasta w nasze życie społeczne. Zaczyna obejmowac cała Polskę. To dobrze, ponieważ rrefleksja nad małżeństwem jest nam ogromnie potrzebna. Warto skorzystać z propozycji Tygodnia Małżeństwa przedstawionych na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl.

[Na postawie serwisu informacyjnego: tydzienmalzenstwa.pl, eKAI, GUS i in. – 07.02.2017 r.]

Zdjęcie: Logo Tygodnia Małżeństwa
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowegooglepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag