Konferencja nt. handlu organami ludzkimi

Papieska Akademia Nauk zorganizowała międzynarodową konferencję nt. handlu organami ludzkimi. Spotkanie odbyło się w Watykanie w dniach 7-8 lutego br. Wydarzenie zainspirowane zostało działaniami papieża Franciszka na rzecz zwalczaniu handlu ludźmi.
 
”Handel organami narusza zasady sprawiedliwości i poszanowania godności człowieka, gdyż obejmuje nie tylko samą sprzedaż organów, ale także staje się formą niewolnictwa” – podkreślili organizatorzy konferencji.
 
Zebranie, którego tematem był "Handel organami i turystyka transplantacyjna" miało na celu przede wszystkim nagłośnienie tej drastycznej formy przemocy. Głos zabierali m.in. bezpośredni świadkowie nieludzkiego procederu.
 
W konferencji wziął udział przedstawiciel Chin. Państwo, w którym praktykowane jest przymusowe pobieranie organów od więźniów sumienia oraz od skazanych na karę śmierci, reprezentował były wiceminister zdrowia Huang Jiefu.
 
Dr Huang Jiefu, specjalista w zakresie chirurgii wątroby, obecnie kieruje chińskim komitetem ds. transplantacji. Organizacja DAFOH (Lekarze Przeciwko Przymusowemu Pobieraniu Organów) alarmuje, że jest on odpowiedzialny za wymuszone pobieranie narządów do przeszczepów.
 
Na zakończenie obrad uczestnicy przyjeli tzw."deklarację intencji", która ma być rozpowszechniona w świecie. Stolica Apostolska chce ogłoszenia, że handel organami jest "formą zniewolenia ludzi".
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykan, eKAI, Stale - 07.02.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (wax115) - FP
 
Wspomóż Nas
Tagi: watykan, handel ludźmi, handel organami, niewolnictwo, kościół, papież franciszek

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.