Człowiek sądzi, że może zburzyć to, co złączył Bóg…

Prezes Papieskiej Akademii Życia zwrócił uwagę, że współczesnemu człowiekowi wydaje się, iż to, co Bóg złączył, można zburzyć albo zniekształcić. Dotyczy to przede wszystkim związku - od początku ludzkości słusznie uważanego za fundament życia i wspólnoty ludzkiej - który w sposób nierozerwalny łączy "małżeństwo osób różnej płci, rodzinę i życie".
 
Dzisiaj "człowiek człowiekowi bogiem" - abp Vincenzo Paglia sparafrazował powiedzenie angielskiego filozofa Thomasa Hobbesa "człowiek człowiekowi wilkiem".
 
Abp Paglia spotkał się z biskupami amerykańskimi, którzy uczestniczyli warsztatach bioetycznych w Dallas (USA). Cykliczne warsztaty formacyjne organizuje Krajowe Katolickie Centrum Bioetyki (NCBC) we współpracy z Rycerzami Kolumba.
 
Prezes Papieskiej Akademii Życia odniósł się do wielkich możliwości współczesnej nauki, która potrafi każdy element życia ludzkiego przeanalizować, prześwietlić, rozebrać na najmniejsze cząstki, co otwiera nowy i nieprzewidywalny horyzont.
 
Współczesność stawia przed chrześcijanami ogromne wyzwania i przynagla do odbudowania fundamentów człowieczeństwa z tymi wszystkimi, którzy chcą iść z nami wspólną drogą.
 
Wspólnota jest odpowiedzią na ideologie separacji i obojętności - środkiem, którego Kościół musi szukać, wspierać i umacniać.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie, eKAI - 07.02.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (mensatic) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.