Papież Franciszek woła o wychowanie do obrony życia

Ojciec Święty przypomniał o przypadającym w niedzielę (5 lutego br.) we Włoszech Dniu Obrony Życia. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Kobiety i mężczyźni w obronie życia, śladem św. Teresy z Kalkuty”. Papież wezwał wiernych do modlitwy za dzieci, które są w niebezpieczeństwie śmierci z powodu zagrożenia aborcją.

Franciszek apelował o edukację i wychowanie na rzecz życia: „Łączę się z włoskimi biskupami, prosząc wraz z nimi o odważne wychowywanie do ochrony życia ludzkiego. Każde życie jest święte. Rozwijajmy kulturę życia jako odpowiedź na kulturę odrzucenia i niż demograficzny”.

„Módlmy się i bądźmy blisko kobiet, które myślą o przerwaniu ciąży, a także blisko tych, którzy są u kresu swego życia. Każde życie jest święte. Oby nikt nie był pozostawiony sam sobie i by miłość strzegła sensu życia” - mówił Papież Franciszek.

Ojciec Święty zachęcał, aby pamiętać o ważnych słowach Matki Teresy: „Życie jest piękne, podziwiajmy je. Życie jest życiem, chrońmy je”.

Na zakończenie przemówienia Papież powtórzył: "Każde życie jest święte; zarówno dziecka, które ma się urodzić, jak i osoby bliskiej śmierci".

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Radio Watykańskie; także: PAP – 05.02.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Christoph Wagener – praca własna) - CC BY-SA 3.0

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.