Petycja PFROŻ bez rozpatrzenia

Sejmowa Komisja do Spraw Petycji przedłużyła termin rozpatrzenia wniosku Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w sprawie zmiany ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży.
 
W czwartek, 12 stycznia 2017 r., Komisja miała rozpatrywać - złożony przez Federację w trybie petycji – projekt  ustawy gwarantującej prawną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom, bez żadnych wyjątków.
 
Z powodu protestu opozycji w Sejmie RP i jej działań uniemożliwiających zaplanowane prace sejmowe, posiedzenie Komisji do Spraw Petycji zostało przełożone, a termin rozpatrzenia petycji PFROŻ został przedłużony.
 
Aktualizacja z dn. 27.01.2017

Prace nad projektem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia dotyczącym ochrony życia przedłużają się. Sejmowa Komisja Petycji skieruje do rządu dezyderaty z pytaniami o jego plany w tej sprawie.

Za skierowaniem dezyderatu opowiedziało się 10 posłów komisji, nikt nie był przeciw, cztery osoby wstrzymały się od głosu. Przewodniczący komisji Sławomir Piechota (PO) zapowiadał, że dalsze działania komisji w sprawie petycji będą uzależnione od uzyskanej odpowiedzi.

Komisja odrzuciła wniosek posłanki Anny Sobeckiej (PiS) o skierowanie projektu PFROŻ do marszałka Sejmu oraz wniosek posłanki Magdaleny Kochan (PO) o nieuwzględnianie petycji.

[Inf. wł.]
 
Zdjęcie: Sejm.gov.pl - fot. Krzysztof Białoskórski

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.