Rosja: Bez aborcji w dzień pamięci o betlejemskich dzieciach

Dzień bez aborcji zorganizowano w środę (11 stycznia) w obwodzie jarosławskim, w zachodniej części Federacji Rosyjskiej. Moratorium na aborcję jest inicjatywą tamtejszej diecezji oraz lokalnych placówek służby zdrowia.
 
W przywołanym przez prawosławny serwis informacyjny komunikacie prasowym miasta Jarosław czytamy: "W dniu dzisiejszym aborcja będzie zakazana we wszystkich państwowych instytucjach medycznych znajdujących się w obwodzie jarosławskim. Planowane są także wydarzenia skierowane przeciwko zabijaniu dzieci w łonach matek oraz ochronie wartości macierzyństwa".
 
Inicjatywa „dnia bez aborcji” została podjęta by "upamiętnić betlejemskie dzieci zamordowane przez króla Heroda, który pragnął zabić Dzieciątko Jezus". Organizatorzy wydarzenia zwrócili się z apelem do właścicieli prywatnych klinik, by włączyli się w przestrzeganie tego jednodniowego zakazu aborcji.
 
Aborcja w pierwszym trymestrze ciąży jest w Rosji legalna i dostępna na życzenie.
 
We wrześniu 2016 r. rosyjskie organizacje pozarządowe "Za życiem" i "Ochotnicy" przygotowały petycję w sprawie zakazu aborcji. Podpisało ją kilkaset tysięcy osób. Szczególnie ważnym sygnatariuszem był Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl I. Za zakazem aborcji opowiedzieli się także przedstawiciele najważniejszych wspólnot religijnych, w tym Kościoła katolickiego.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: Interfax – 11.01.2017 r.; pravmir.com, Deon – 12.01.2017 r.; HLI PL]
 
Zdjęcie: Wikipedia - DP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.