Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Łódź: Pierwsza w Polsce poradnia oraz klinika diagnostyki i leczenia niepłodności

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otwarto pierwszą w Polsce poradnię i klinikę diagnostyki i leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. W nowej klinice znajdzie się 30 łóżek i 2 sale operacyjne z najnowocześniejszym w kraju wyposażeniem. W placówce będzie można przeprowadzać specjalistyczne badania oraz zabiegi i operacje, które przywrócą pacjentom płodność. Poradnia jest natomiast przygotowana do wysokiej jakości leczenia pacjentów trybie ambulatoryjnym.

Podczas uroczystości otwarcia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wskazał, że łódzka klinika diagnozowania i leczenia niepłodności jest pierwszą z szesnastu, które zostaną otwarte na terenie całego kraju. Resort zdrowia planuje zorganizowanie podobnej kliniki w każdym województwie.

Z kolei głos zabrał prof. Krzysztof Szaflik, kierownik Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP. W swoim wystąpieniu wyjaśnił zebranym, czym jest bezpłodność oraz wskazał na przyczyny i czynniki ryzyka w odniesieniu tak do kobiet, jak i do mężczyzn. Profesor podkreślił, że niepłodność jest poważnym i pogłębiającym się problemem społecznym i zdrowotnym.

"Brak możliwości posiadania potomstwa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczne dotkniętych nim par małżeńskich. Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i emocjonalny, ale także społeczny" – mówił prof. Szaflik.

Nową klinike i poradnię poświęcił łódzki sufragan, ks. bp Marek Marczak. „Wszyscy możemy Panu Bogu podziękować za to miejsce, w którym jak wierzę, wiele osób będzie mogło także podziękować Bogu i ludziom za nowe życie” – podkreślił biskup.

W Instytucie pracuje wielu wybitnych lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, zajmujących się matką i dzieckiem przed, w czasie i po porodzie. Interdyscyplinarny zespół – w skład którego wchodzą ginekolodzy, androlodzy, urolodzy, endokrynolodzy, immunolodzy, psycholodzy i genetycy - będzie spieszył z pomocą wszystkim tym, którzy bardzo chcą zostać rodzicami, ale z przyczyn zdrowotnych jak dotąd nie mogą.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: eKAI, „Niedziela” i in. – 22/23.12.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (mariask) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag