Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Celebrowaliśmy święto Młodzianków Męczenników

Liturgiczne święto Młodzianków Męczenników jest doroczną okazją do refleksji i modlitwy w intencji poszanowania ludzkiego życia. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ) zachęcała do uroczystej celebracji Święta obchodzonego 28 grudnia. W tym dniu, w wielu miejscach w Polsce odbyły się specjalne uroczystości, nabożeństwa i Msze święte w intencji ochrony ludzkiego życia. W pierwszym rzędzie - życia małych dzieci, szczególnie tych, które znajdują się w prenatalnym okresie rozwoju.

Święto Młodzianków, czyli dzieci z Betlejem, okrutnie zabijanych na oczach matek z rozkazu króla Heroda, Kościół katolicki obchodzi w dniu 28 grudnia. Zapis o męczeństwie tych dzieci znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Tradycja podkreśla, że oddały one życie za Chrystusa i tym samym otrzymały chrzest krwi: nazywane są "pierwocinami Kościoła". Kult Młodzianków rozpoczął się już w II wieku.
 
W specjalnym apelu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia czytamy, że Święto Młodzianków: "To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich".
 
Obrońcy życia zwrócili uwagę, że wspomnienie niewinnych ofiar mordu dokonanego z woli Heroda wciąż przypomina o wielkim problemie współczesnego świata, jakim jest brak szacunku dla ludzkiego życia. Aborcja, stosowanie środków poronnych, zapłodnienie in vitro i eutanazja – oto działania, które nie respektują godności ludzkiego życia.
 
"Także w Polsce, gdzie trwa debata społeczna na temat potrzeby zapewnienia prawnej ochrony życia wszystkim poczętym dzieciom i lepszej ochrony macierzyństwa, Święto to dobitnie wskazuje, że każde poczęte ludzkie życie w swej godności dorównuje życiu już urodzonemu i domaga się podobnej ochrony" – czytamy w apelu PFROŻ.

Jak co roku, święto Młodzianków Męczenników było okazją do podjęcia przez wiele osób zobowiązań Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zobowiązanie polega na otoczeniu przez 9 miesięcy modlitwą nienarodzonego dziecka, które jest zagrożone aborcją.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PFROŻ, eKAI i in. - 27/28.12.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (AlexandreHenryAlves) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag