Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Sąd uniewinnił obrońców życia

Czworo działaczy fundacji PRO - Prawo do życia zostało uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Częstochowie od zarzutu „wywołania zgorszenie w miejscu publicznym”. W trakcie legalnego zgromadzenia (pikieta została prawidłowo zarejestrowana w Urzędzie Miasta Częstochowy) doszło do interwencji policji i zatrzymania banneru z napisem: „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa! Ratuj nas”.
 
Uczestnikom pikiety zarzucono eksponowanie w przestrzeni miejskiej treści budzących oburzenie przechodniów. Sąd Rejonowy stwierdził bezzasadność zarzutów i zarządził zwrot banneru fundacji.
 
Według relacji jednego z uczestników zgromadzenia, banner oburzył małżeństwo, które przechodziło obok pikiety. Po emocjonalnej wymianie zdań, para zawiadomiła policję.
 
Jeden z przybyłych funkcjonariuszy włączył się w dyskusję o przerywaniu ciąży – pytał organizatora, co by było, gdyby musiał wybierać pomiędzy życiem żony a aborcją dziecka – przez co zamiast rozjemcy stał się stroną sporu. Ponadto funkcjonariusze skonfiskowali banner fundacji PRO, co spowodowało konieczność odwołania pikiety zaplanowanej w innych województwie.
 
Do postępowania w charakterze oskarżyciela posiłkowego włączył się koordynator częstochowskiej komórki lewicowej partii Razem.
 
Uniewinniający wyrok sądu skomentował mec. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris: „Kolejny już raz polski sąd staje w obronie wolności zgromadzeń i wolności słowa działaczy pro-life, ukazujących prawdę o zbrodni aborcji. Warto pamiętać, że podobne stanowisko zajął rok temu Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie Annen przeciwko Niemcom. To kwestia ochrony standardów wolnej debaty publicznej w demokratycznym państwie prawa”.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Ordo Iuris 14.12.2016 r.; także: eKAI – 14.12.2016 r.]
 
Zdjęcie: Archiwum HLI Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag