Uściskała swoją prapraprawnuczkę

Kanadyjska rodzina, a w niej sześć pokoleń kobiet. Najstarsza z nich ma 96 lat, najmłodsza – dwa miesiące.

Seniorka rodu to Vera Sommerfeld. Na zdjęciu, które obiegło cały świat, obok starszej pani siedzi jej 75-letnia córka Gwen Shaw. Dalej kolejne pokolenia: wnuczka Very – Grace, prawnuczka Amanda oraz praprawnuczka Alisa, która tuli do siebie swoją maleńką córeczkę, Callie.

Gdy panie wrzuciły zdjęcie do internetu, zrobiło się o nich głośno. Ruszyli dziennikarze z pytaniami o sekret długowieczności i wzajemne relacje. Odpowiedź na pierwsze pytanie nie była wcale pedagogiczna. Seniorka rodu przyznała, że codziennie rano wypija specjalnego drinka, przygotowanego między innymi z rumu oraz wody gazowanej. To jej zdaniem przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia. Ze swojej dobrej kondycji bardzo się cieszy, ponieważ uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną.

Kobiety są w bardzo dobrych relacjach i spotykają się regularnie. Wspólny czas poświęcają na wspomnienia i oglądanie opasłych albumów z rodzinnymi fotografii. Seniorka rodu pokazywała na zdjęciach liczne podobieństwa w wyglądzie. Na przykład, wszystkie spokrewnione panie mają niebieskie oczy. Charakteryzują się również uporem i niezależną naturą.

Dzięki wydłużaniu się ludzkiego życia, rodzin wielopokoleniowych jest coraz więcej. Jednak te 6-pokoleniowe wciąż należą do rzadkości. Mimo to nazwisko Very Sommerfeld – jak na razie - nie zostanie odnotowane w księdze rekordów Guinnessa. Wpisana jest tam bowiem 7-pokoleniowa rodzina ze Stanów Zjednoczonych, której senior rodu dożył 109. urodzin.

[Na podstawie serwisu internetowego parenting.pl – 14.12.2016 r.; także: Deon – 14.12.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.