Watykan: Święcenia nie dla homoseksualistów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nowy dokument o formacji kapłańskiej - Dar powołania do kapłaństwa  - potwierdza wprowadzony w 2005 r. za pontyfikatu Benedykta XVI zakaz dopuszczania do święceń kapłańskich homoseksualistów.
 
Dokument watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa jest nową wersją podstawowych zasad formacji kapłańskiej. Jak wyjaśnił prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kard. Beniamino Stella, dokument czerpie z dotychczaswej tradycji Kościoła oraz wprowadza nowe elementy, zaczerpnięte m. in. z posynodalnej adhortacji apostolskiej Jana Pawła II Pastores dabo vobis.
 
To właśnie św. Jan Paweł II położył nacisk na integralną formację do kapłaństwa, która musi łączyć wymiar ludzki, duchowy, intelektualny i duszpasterski. Szczególnie należy zwracać uwagę na potrzebę równowagi umysłowej i dojrzałości uczuciowej. Bez niej nie można być księdzem, samo zdanie egzaminów nie wystarcza.
 
Kard. Beniamino Stella wskazał także na fundamentalne znaczenie duchowości. Podkreślił, że kapłan "nie jest organizatorem religijnym czy funkcjonariuszem do spraw sacrum”, ale gorliwym uczniem Chrystusa, którego posługa prawdziwie opiera się na głębokiej relacji z Bogiem.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie - 09.12.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (clarita) - FP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.