Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Zostało już tylko kilka dni! Razem będzie łatwiej...

Drodzy Przyjaciele!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze dzieła w ochronie życia i rodziny przez ostatni rok! Dziękujemy też tym, którzy rozliczając się z Fiskusem pamiętają o Przyjaciołach Ludzkiego Życia.

Zostało tylko kilka dni!

Tym, którzy jeszcze się nie rozliczyli przypominamy, że wszyscy mamy obowiązek to zrobić do końca kwietnia, a w tym roku ze względu na układ dat – do drugiego maja.

W tym roku możemy ofiarować 1,5% podatku

Ten gest wobec organizacji pożytku publicznego (OPP) jest spowodowany tym, że z powodu zmiany progów podatkowych wielu z nas w ogóle żadnego podatku nie zapłaci. Z tego powodu zwiększono procent dla tych organizacji, aby nadal mogły kontynuować swoją działalność. To duża zmiana i nie wiadomo czy te szacunki były prawidłowe i wystarczające dla finansowania działań sektora pozarządowego.


Obawy są duże!

Obecnie wszyscy odpowiedzialni za finanse w organizacjach OPP bardzo się denerwują. My także! Nie wyobrażamy sobie zatrzymania prowadzonych przez nas od wielu lat programów pomocy dla kobiet w ciąży w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, dla matek z małymi dziećmi czy szerokich akcji edukacji społecznej w zakresie ochrony życia i rodziny.

Zawsze możecie wspomóc obronę życia!

Jeżeli z wyliczenia wynika, że jesteście zwolnieni z podatku, możecie przecież wrzucić kilka złotych do wspólnej skarbonki Przyjaciół Ludzkiego Życia, aby pomóc kontynuować nasze, tak potrzebne programy. Grosz do grosza – gdy Przyjaciół będzie wielu, damy radę! Wszyskie nasze dane znajdziecie na stronie internetowej www.hli.org.pl

Kupujemy hurtowo i korzystamy z upustów!

Nie mamy wielkich zapasów, ale korzystając z Waszej pomocy konieczne rzeczy do pomocy rzeczowej, np. pieluszki, środki higieniczne i czystości musimy kupować hurtowo, korzystając z upustów. Dokładamy je później do wyprawek i paczek. Niestety ceny rosną w zastraszający sposób i wiele z matek, którymi się opiekujemy ma coraz większe trudności.

Przynoście rzeczy, z których wasze dzieciaki już wyrosły!

Możecie też przynosić lub przysyłać do naszego biura różne rzeczy po Waszych dzieciach lub wnukach. Dzieciaki szybko rosną i wiele tych ubranek, akcesoriów dla maluszków czy zabawek jest jeszcze w dobrym stanie i można je wykorzystać . Prowadzimy Punkt Pomocy Rzeczowej, segregujemy te podarowane rzeczy według płci i wieku i w miarę potrzeb dokładamy do wyprawek i paczek. Jeżeli ktoś z Was mieszka na tyle blisko, ze może sam te rzeczy przywieźć do naszego biura, prosimy zostawić je na parterze budynku w zaprzyjaźnionej firmie ContactService (Jaśkowa Dolina 47/1a, w Gdańsku Wrzeszczu), która jest otwarta w każdy dzień roboczy od godz. 9:00 do 16:00. Bardzo dziękujemy!

342645233 3497670037133867 5503067244448319899 n

Na naszej stronie internetowej są bardzo przydatne narzędzia do rozliczania podatku TUTAJ.

Podpowiadają one naszą organizację, jeśli występuje podatek dochodowy, aby przekazać nam 1,5%. Warto z nich skorzystać, gdyż podpowiadają e, jakie w tym roku są odliczenia i co należy wpisać. Zawsze jednak należy sprawdzać, co jest wpisane w rubryce beneficjenta OPP.

Jeżeli ktoś korzysta ze strony ministerstwa, wystarczy wpisać nasz nr KRS w odpowiednią rubrykę.

Warto jednak zwrócić uwagę, że formularz rządowy nie podpowiada informacji o przysługujących nam ulgach i odliczeniach. Ponadto w systemie rządowym pełną odpowiedzialność za prawidłowe wypełnienie PIT-u ponosi podatnik, natomiast w oferowanym programie mamy 100% gwarancji prawidłowego wypełnienia. Program ten sugeruje także, co jeszcze może być opodatkowane, a jest to bardzo ważne, gdyż zatajenie dochodów jest karalne. Na oficjalnej stronie ministerstwa są tylko najbardziej typowe formularze, a w e-PITY wszystkie ich rodzaje.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia

Nasz KRS 0000249454

Serdecznie dziękujemy!

W imieniu Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia

Ewa H. Kowalewska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag