Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Trzeba ubrać Dzieciątko!

Drodzy Przyjaciele!
Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas. Pochylamy się nad żłóbkiem – i co widzimy? Dzieciątko ledwie zawinięte w pieluszkę. A na dworze zimno, bieda... W kolędzie śpiewamy, że Maryja zdjęła z głowy chustę, aby zawinąć Nowo Narodzonego.

Gdy widzimy golusieńkie dziecko na deszczu czy mrozie, drży nasze serce! Trzeba ubrać to Dzieciątko! I my to robimy!

Dzisiaj także jest wśród nas wiele matek, które nie mają dosłownie nic. Zasiłki dostaną już po porodzie, a teraz wszystko tak bardzo podrożało. Matka musi mieć podstawowe rzeczy dla dziecka idąc rodzić do szpitala – taką wyprawkę dla dziecka i dla siebie – tylko najpotrzebniejsze, niezbędne rzeczy.

Nasza pomoc dosłownie ratuje nadzieję i życie!
Pomagając zawsze starannie sprawdzamy, w jakiej sytuacji jest kobieta w ciąży i jej rodzina, ale nie rozróżniamy czy jest ona Polką czy Ukrainką. Wszyscy wiemy, że na skutek wojny mamy teraz w Polsce wiele ukraińskich matek z dziećmi, a niektóre z nich są w ciąży. Ich sytuacje bywają najtrudniejsze. Ale mamy pod opieką także Polki, którym ta pomoc od Przyjaciół jest niezbędnie potrzebna. Staramy się podtrzymywać tę opiekę także po porodzie, jeżeli sytuacja tego wymaga.

Bardzo dziękujemy Przyjaciołom za włączenie się w akcję św. Mikołaja! Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy pomóc wielu rodzinom. Nie pokazujemy ich twarzy, ani nazwisk, aby ich dodatkowo nie upokarzać.

Sam fakt, że wszyscy mogliśmy być Świętym Mikołajem, jest bardzo radosny. W tym roku dla wielu starszych dzieci udało się kupić zimowe buty, kurtki, zrobić praktyczne upominki pod choinkę. Dla maluchów było mleko, pieluszki jednorazowe, środki czystości i konieczne kosmetyki.

Nadal brakuje mam wyprawek!
Chcielibyśmy skompletować ich trochę więcej. Na zapas, bo tak szybko „schodzą”. Teraz po świętach jest dobry czas, bo rusza wiele promocji, obniżek cen – a my szukamy produktów dobrej jakości, ale właśnie korzystamy z różnych okazji, aby było taniej. Oczywiście najlepiej kupować do razu hurtowo.

Jedną wyprawkę wyceniamy obecnie na ok. 470 zł (kiedyś kosztowała 330 zł). Do tego potrzebne są jeszcze środki higieniczne – to kolejne 100 zł. Także mama po porodzie potrzebuje podstawowych kosmetyków, podpasek, koszulę, kremy itd., a to kosztuje co najmniej 200 zł.

W sumie koszt całej wyprawki i dla dziecka, i dla mamy wynosi aż 770 zł.

28 grudnia wypada święto Świętych Młodzianków Męczenników.
To dzień zadumy nad ochroną ludzkiego życia. Zapraszam do obejrzenia mojego komentarza na YouTube
TUTAJ

Zapraszamy także na celebrację święta Młodzianków!
Msza św. w Bazylice św. Brygidy (kościele Solidarności) pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki o godz. 18:30, a następnie procesja ze świecami do Konkatedry Mariackiej, gdzie zostaną odśpiewane suplikacje. Jak zawsze będzie to również okazja do złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możecie również to zorganizować w Waszych parafiach. A w najbliższą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – także znakomity czas na zorganizowanie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania!
Ofiarowując  50,- 100,- 200,- 470,- zł czy nawet na cały komplet wyprawki i dla mamy, i dla dziecka 770,- zł (ile kto może!) – włączacie się w ratowanie dzieci zarówno w Polsce, jak i na objętej wojną Ukrainie.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag