Wojna i aborcja zawsze idą w parze!

WojnaIAborcja 2 01Drodzy Przyjaciele!
Dostaliśmy wielką prośbę od Polaków na Ukrainie. Genia bardzo nas prosi o zestawy modeli „Małego Jasia”. – Te modele uratowały już życie wielu dzieci. Bardzo potrzebujemy całe zestawy tych modeli, aby je pokazywać tam, gdzie obecnie toczy się największa batalia o życie. Umieścimy je w poradniach  dla kobiet i szpitalach, gdzie można je dobrze wyeksponować. Kobiety naprawdę je oglądają, biorą do rak, przytulają. W ten sposób budzimy w nich instynkt macierzyński, który raz poruszony nie pozwoli skrzywdzić dziecka. To naprawdę działa!

Swój Dar można przekazać TUTAJ

Wojna przeciwko życiu
Wojna to czas, gdy życie ludzkie staje się mało warte i poważnie zagrożone. Prawdziwa wojna, jest straszna. To nie wirtualna gra komputerowa, ale realne zagrożenie i prawdziwa śmierć wielu ludzi. Wojna rozbija rodziny. Mężczyźni, młodzi i starsi, dostają powołanie do wojska i trafiają na front. Wielu z nich ginie. Trudno nam sobie wyobrazić, że już po kilku dniach od poboru, tego sąsiada, którego codziennie spotykaliśmy na ulicy, nie ma już wśród żywych. Inni stają się inwalidami do końca życia. To nie film przygodowy, to naprawdę dzieje się dzisiaj i to bardzo blisko nas.

Lęk jest złym doradcą
Do gabinetów ginekologicznych przychodzą kobiety w ciąży, których mężowie poszli na front. One boją się urodzić. Są przerażone, osamotnione i nie wiedzą, jak sobie poradzą. Aborcja na Ukrainie jest legalna, więc w takiej sytuacji poczęte dziecko bardzo łatwo można zabić. Wojnie na froncie towarzyszy wojna z nienarodzonymi.

Jak ratować te dzieci?
Wielu lekarzy nie chce robić aborcji. Usiłują przekonać kobietę do przyjęcia poczętego dziecka. Naprawdę się starają. Rozmawiają, argumentują, przekonują, nawet straszą. Ale prawo pozostawia decyzję kobiecie i nie zawsze udaje się ją powstrzymać. Wiele dzieci jednak daje się uratować, jeśli kobietę w ciąży otoczy się troską, pomocą i obudzi się jej miłość do dziecka.

„Małe Jasie” już pracują
Z pewnością pamiętacie, że w ubiegłym roku składaliśmy się na figurki „Małego Jasia” dla Ukrainy. Genia prosi, aby bardzo gorąco wszystkim Przyjaciołom podziękować. Te małe modele trafiły do rąk najbardziej aktywnych liderów, na szkolenia, do lekarzy i na Marsz Życia w Kijowie. Zwłaszcza lekarze ciągle o nie proszą. Niestety wszystkie poszły już w świat.  Teraz chcemy postarać się o duże zestawy modeli, które będą łatwiejsze do trwałego wyeksponowania.


Komu pomagamy?
Od wielu lat współpracujemy z organizacją „Za godność człowieka”. Założył ją ks. bp Jan Purwiński 26 lat temu. Był to czas pierwszego powiewu wolności w rozpadającym się Związku Sowieckim. Dzisiaj jest to największa organizacja na Ukrainie, prowadząca działania w obronie życia i rodziny. Jej wieloletnim prezesem jest Genia Samborska – Berekets, która ma polskie korzenie i dobrze mówi po polsku. Jej polsko-ukraińska rodzina wiele przeszła na Podolu i ochroniła swoją katolicką wiarę przez najtrudniejsze czasy komunistycznego terroru. Genia  ukończyła wszystkie nasze szkolenia dla liderów ze Wschodu i dzisiaj ofiarnie walczy w obronie życia. Nie jest sama, w ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszkoliła tysiące liderów.


Do kogo trafią ufundowane przez nas modele?
Oczywiście do rąk Geni, która najlepiej wie, gdzie się najbardziej przydadzą. W pierwszej kolejności dostaną je lekarze ginekolodzy, którzy mają stały kontakt z kobietami w ciąży.  Genia prowadzi dla nich stały program. Po prostu wozi ich do Medjugorie, do Matki Bożej. Już ok. 800 lekarzy ginekologów uczestniczyło w tych pielgrzymkach. Było wiele wspaniałych nawróceń. To przede wszystkim dla nich podarowujemy modele „Małych Jasiów”.

Na szkolenia pro-life
Drugą grupą, do której trafią zestawy modeli, są liderzy po szkoleniach pro-life, które nieustannie od kilkunastu lat prowadzi Genia. Pierwsze takie kursy organizowaliśmy dla nich w Polsce. Dzisiaj robią to sami. Ostatnie szkolenie Genia prowadziła dosłownie tydzień temu.

„Małe Jasie” już w Kazachstanie, w Gruzji i na Ukrainie
Z pewnością pamiętacie, jak w lutym składaliśmy się na upominek pro-life dla Polaków w Kazachstanie. Byliście hojni, więc w podarunku od Przyjaciół udało się nam zakupić aż 15 zestawów modeli „Małego Jasia”. Później zawieźliśmy je także do Gruzji, gdzie zrobiły wielką karierę. Teraz zbieramy na zestawy modeli dla Geni.

Przekażemy je na naszej konferencji
Genia obiecała, że 15 października przyjedzie do Gdańska na naszą konferencję pt. Ekologia Rodziny. Wygłosi wykład, oczywiście po polsku. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli pierwszą partię tych modeli podarować podczas tego spotkania. Weźmie je wówczas ze sobą. Jeżeli będziecie hojni i zestawów będzie więcej, będziemy je przekazywać kolejno, korzystając z licznych okazji. Ile będzie tych modeli, zależy tylko od Was.

Na Przyjaciół zawsze można liczyć!
Cały zestaw kosztuje 350 zł. W dużym opakowaniu jest ich pięć. Jeżeli 7 osób złoży się po 100 zł, podarujemy dwa zestawy modeli.

Otwieramy więc wspólną skarbonkę, ile kto może!

Podarowując 20,-  50,- 100,- 200,- czy całe 350,-  zł pomagasz powstrzymać zabijanie dzieci poczętych na ogarniętej wojną Ukrainie. To wielka pomoc w tworzeniu kultury życia i budowaniu pokoju.

Genia bardzo prosi, aby Wam serdecznie podziękować.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.