Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Co nowego w Nowym Roku?

Drodzy Przyjaciele!
Przede wszystkim pragnę podziękować. Wielu z Was dorzuciło swój wkład do przygotowania wyprawek dla nowo narodzonych maluszków tych mam, które znalazły się w naprawdę krytycznej sytuacji. Udało się nam przygotować 14 „wypasionych” wyprawek i na pierwsze miesiące tego roku może wystarczy. Jak zawsze jesteście niezawodni!

Batalia o życie trwa!
Agresja środowisk związanych z przemysłem aborcyjnym trwa i staje się coraz bardziej bezwzględna w wymiarze ogólnoświatowym. Wyraźnie widać tendencję, aby prawnie zakazać – uniemożliwić działalność pro-life. Chodzi głównie o modlitwę, rozmowy i oferowanie pomocy przed placówkami aborcyjnymi. Pokojowe akcje 40 Dni dla Życia są tak skuteczne i widoczne, że przeciwnik widzi tylko jedno wyjście – całkowity zakaz i restrykcje za jego złamanie. Modlitwa i konkretna pomoc udzielana kobietom ich denerwuje i przeszkadza w prowadzeniu biznesu przynoszącego olbrzymie pieniądze. Tak dzieje się w Australii i w Kanadzie, a kolejne kraje dołączają. Takie propozycje pojawiły się obecnie w Hiszpanii i w Niemczech.

Najciekawsza sytuacja jest w USA
Pomimo rządów Demokratów, którzy krańcowo popierają aborcję, pojawiła się realna szansa, że Sąd Najwyższy USA podważy precedensowy wyrok z 1973 roku Roe przeciwko Wade, który w praktyce wymusił legalizację aborcji bez ograniczeń w całych Stanach Zjednoczonych. Tam nie ma na ten temat żadnej ustawy ogólnokrajowej, więc odpowiedzialność przeszłaby do jurysdykcji stanowej. To zmaganie dzieje się na naszych oczach. Warto się temu przyjrzeć bliżej, ale trzeba pamiętać, że system prawny w USA jest zupełnie inny od europejskiego i nie zawsze dla nas zrozumiały.

Zachęcam do zapoznania się z wywiadem ze mną, w którym dokładnie wyjaśniam tę sytuację. Został on opublikowany w Katolickiej Agencji Informacyjnej i jest dostępny TUTAJ

Obrona życia w Europie
Ogólnie sytuacja jest zła – nie mam dobrych wieści. Małe kroki w kierunku obrony życia kolejny raz próbowała zrobić Słowacja i Chorwacja, ale się nie udało! Parlament Europejski i Komisja Europejska wielokrotnie już podejmowały decyzje narzucające Polsce legalizację aborcji, chociaż nie mają do tego uprawnień traktatowych. Im więcej czasu upływa, tym bardziej widać, jak bardzo została zmanipulowana śmierć matki w 22 tygodniu w szpitalu w Pszczynie. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że było ono w pełni zdrowe, a w 22 tygodniu istniała już możliwość uratowania mu życia, gdyby po przedwczesnym odejściu wód płodowych wykonano cesarskie cięcie i zastosowano właściwą intensywną terapię dla wcześniaków. Jednak media głównego nurtu o tym nie piszą.

Dostęp do rzetelnej informacji
Staramy się opracowywać najciekawsze informacje dotyczące obrony życia napływające z całego świata. Robimy to specjalnie dla Was!

Z wieloma agencjami pro-life mamy kontakt osobisty i współpracujemy od wielu lat. Codziennie przygotowujemy jeden news na temat sytuacji bieżącej. Umieszczamy go na naszej stronie www.hli.org.pl oraz wszędzie, gdzie jest to możliwe. Zapraszamy!

Media społecznościowe
W obecnym czasie jest to podstawowy sposób komunikacji społecznej. Korzystają z niego przede wszystkim młodzi! Dokładamy usilnych starań, aby sprawy dotyczące obrony życia były w tym internetowym nurcie obecne. Zapraszamy na Facebook na naszą stronę Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
TUTAJ

Ta strona jest prowadzona w systemie non-stop i zawsze można tam znaleźć wiele nowych ciekawostek. Jeżeli je upowszechnicie, włączycie się do akcji edukacji pro-life.

Blokady i ataki hakerskie
Dotychczas nie doświadczyliśmy całkowitej blokady konta, ale od czasu do czasu widać, że są obcinane nasze zasięgi, a to oznacza, że wielu z Was naszej informacji nie otrzymuje. Musicie sami wchodzić na tę stronę!

Mieliśmy już kilka razy atak hakerski na naszą stronę, ostatnio w Sylwestra i Nowy Rok. Staramy się zabezpieczać, ale to jest trudne i kosztowne.

Jesteśmy też obecni na Twitterze, Instagramie i Albicla.

Założyliśmy też kanał na YouTube pt. Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia – HLI Polska.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszej audycji, nt. Czy legalna znaczy bezpieczna?

Można ją znaleźć TUTAJ

Nagrania te robimy na Facebooku, zawsze w środy ok. godz. 13:00, a następnie umieszczamy we wszystkich mediach społecznościowych, trudno więc oceniać zasięgi. Zależy nam jednak na jak najszerszym udostępnieniu. Na kanale YouTube można znaleźć także wcześniejsze odcinki. Jest ich już 15. Bardzo się staram, aby argumenty były rzetelne, konkretne i łatwe do zastosowania.

Bardzo też proszę wszystkich Przyjaciół o upowszechnianie tej naszej pracy edukacyjno-informacyjnej i zachęcanie swoich przyjaciół do oglądania. Im więcej subskrypcji uzyskuje dany kanał, tym lepiej się upowszechnia. Postarajcie się więc włączyć subskrypcję, nacisnąć powiadomienia – taki dzwoneczek po prawej stronie na górze oraz, o ile się podobało, włączyć także łapkę w górę. To znacznie zwiększa oglądalność.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania!

Ofiarowując  30,- 50,- 100,- 200,- zł (ile kto może) – włączacie się w ratowanie poczętych dzieci zarówno w Polsce, jak i wymiarze międzynarodowym.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

lub bezpośrednio na konto w banku PeKaO

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

ul. Jaśkowa Dolina 47/1a

80-286 Gdańsk

Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag